Svědík: Pracujeme špatně v defenzivě. S výkonem rozhodně spokojený nejsem

Svědík: Pracujeme špatně v defenzivě. S výkonem rozhodně spokojený nejsem
OBSAHUJE OHLASY

Velmi rozmrzelý byl z výkonu svého týmu proti Hradci Králové trenér Slovácka Martin Svědík. Ten vyčetl z remízového utkání s Východočechy svým svěřencům v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport téměř vše.

Právě Svědík měl přitom podle svých slov z posledních zápasů z výkonů svého týmu dobrý pocit, ačkoliv výsledky nebyly takové, jaké by tomu odpovídaly... „Myslím si, že dnes vzhledem k průběhu zápasu, k tomu, že jsme vedli, samozřejmě nejsem spokojený ani s jedním,“ mračil se lodivod Slovácka po utkání do televize. „Ta hra nebyla dobrá. Nebyla dobrá ani první poločas, natož druhý poločas. Jediné, kdy jsme možná měli dobrou pasáž bylo paradoxně v deseti. Bohužel se teď vlastně potýkáme v defenzivě s hrubými individuálními chybami. Dělají nám je i zkušenější hráči, kteří si vybírají takové slabší období. A je to vidět, že hodně inkasujeme. V posledních třech utkáních jsme inkasovali sedm branek. To je prostě strašně moc. A pak nemůžeme pomýšlet na vítězství. My jsme vlastně dali venku dvě branky. Ale bohužel jsme dva dostali po penaltových zákrocích. A ještě se necháme vyloučit. V té defenzivě teď pracujeme špatně a musím říct, že ti hráči, kteří patří v defenzivě k ose mužstva jako jsou Havlík, Kadlec nebo Hofmann ty úkoly dneska prostě nesplnili,“ měl náročný trenér hned jasno, proč jeho tým v Mladé Boleslavi s Hradcem body ztratil

„My jsme chtěli pokrýt Hradec v tom jejich rozestavení. To znamená, že jsme tam také hráli ve třech, abychom pokryli ty jejich tři útočící hráče a nějak jsme je eliminovali. To si myslím, že se nám celkem dařilo,“ popsal sedmačtyřicetiletý kouč, že nastavená hra jeho týmu fungovala. „Až na to že ve druhém poločase jsme to potom vyloučení museli změnit. Stačila jedna chyba a celé se to zase obrátilo proti nám,“ dodal hned vzápětí.

A jak hodnotil dva nařízené pokutové kopy proti jeho celku? „Souvisí to s individuálními chybami. Souvisí to s tím pozdním navázáním na ty hráče. Akce tady pokračuje po pravé straně a nejsme schopni se na toho hráče navázat. Tam bylo jenom vidět, že ten hradecký hráč za tím míčem šel a my jsme pozdě reagovali. Vycházelo to zase z nějaké pozdní reakce. A u Michala Tomiče to byla asi nějaká nešikovnost. V té šestnáctce si musíte počínat tak, aby faul nebyl,“ hodnotil Svědík věcně situace, které Slovácko stály tři body.

„Bod je dobrý vzhledem k vývoji toho konce. Hradec se dostal do stavu 2:1 a my jsme na to v deseti reagovali tak, že jsme vyrovnali. Z tohohle pohledu to beru. Z průběhu toho utkání, že jsme vedli, měli jsme to dobře rozehrané, tak z tohoto pohledu tedy rozhodně spokojený nejsem,“ zakončil trenér své hodnocení.

Koubek: Můj tým má velice dobrou morálku. Pochválím je

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.