V čem Hložek podle svého letenského nadřízeného potvrdil svou výjimečnost a co ukazuje jeho kvality?

V čem Hložek podle svého letenského nadřízeného potvrdil svou výjimečnost a co ukazuje jeho kvality?

Zatímco aktuálně nejlepšího ligového kanonýra má Viktoria Plzeň (zdravíme desetigólového Jean-Davida Beauguela), nejlepší asistent a vedoucí muž kanadského bodování soutěže chodí do práce na Letnou, respektive na Strahov.

Devatenáctiletý teenager Adam Hložek už vyhrál bodování v uplynulém ročníku a momentálně vládne žebříčku díky tomu, že už měl prsty ve čtrnácti trefách.

nejlepším asistentům pak vévodí zcela suverénně - díky + 10 vybídnutím má náskok tří asistencí na Cadua a čtyř na Peška, Stanciua i Vlkanovu.

Jak se na jeho přerod ze střelce na nahrávače dívá jeho šéf Pavel Vrba? "Přišel jsem v únoru. Před tím nastupoval spíš na pozici číslo devět, což je hrotový útočník. Teď ukazuje, jak je silný v nahrávkách, protože zrychluje hru a vytváří situace pro své spoluhráče. V tom potvrdil svou výjimečnost," uvedl osmapadesátiletý odborník na stránkách sparta.cz.

"Jestliže minulou sezonu potvrzoval svou výjimečnost střelecky, v podzimní části potvrzuje výjimečnost ve spolupráci se spoluhráči. Je nejlepší nahrávač ligy, a to ukazuje jeho kvality," chválil svého svěřence někdejší stratég českého národního mužstva, jehož stanovisko vyšlo na webu sparta.cz.

Celkově už Hložek nasázel za slavné "S" třiatřicet soutěžních branek, což je vzhledem k jeho věku velmi pěkná bilance.

Pulkrab v lize skóruje každých 59 minut: Určitě si užívám, že střílím góly konečně i na Spartě

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.