Skvěle brání i útočí a fyzický fond má skvělý. Zatímco Coufal byl robocop, Bah je prý Avatar

Skvěle brání i útočí a fyzický fond má skvělý. Zatímco Coufal byl robocop, Bah je prý Avatar

Když přicházel krajní bek Alexander Bah (24) letos v lednu do Edenu, sešívané "S" za něj zaplatilo dánskému SönderjyskE 1,75 milionů eur.

Podle specializovaného serveru transfermarkt.com už je však jeho aktuální tržní hodnota 4 miliony eur a pakliže bude ve svých nadstandardních výkonech pokračovat, kdo ví, jak dlouho ho úřadující tuzemský mistr z Edenu udrží...

Co říkal na výkony rychlonohého Dána proti Boleslavi hlavní kouč Jindřich Trpšovský a nepřipomíná mu nynější součástku West Hamu United Vladimíra Coufala? "Vláďa byl robocop, protože byl železný, to Alex moc není, ten je spíš takový Avatar tím, jak se pohybuje," usmíval se bývalý stratég Liberce a Žižkova.

"Vytýkal jsem nějakým hráčům, že ve čtvrtek s Unionem nehráli a nemají takový přínos do ofenzivy jako má Bah. S Boleslaví neměl dobrý vstup v prvních patnácti minutách, kdy zkazil nějaké jednoduché míče, ale pak byl rozdílový hráč zápasu. Cítili jsme, že přes Ewertona bude šance se do těch situací dostat, a chtěli jsme, aby tam ten pohyb měl s tím, že ho případně zajistí jiný hráč. Na druhou stranu to chce obrovskou zásobárnu sil, morál a tak dál, který on ukázal," pochvaloval si šéf sešívané lavičky.

"Ve čtvrtek mi před střídáním říkal, že maximálně deset minut, maximálně pět a najednou nevypadal dobře, byl takový pobledlý. Teď předvedl takový běžecký výkon. V 91. minutě předvedl sedmdesátimetrový běh a návrat padesát metrů zpátky za stavu 2:0. Rozhoduje zápasy, je to rozdílový, nadstandardní hráč. Mužstvo to odměňuje, když soupeř šanci nepromění nebo nastřelí hráče. Pokud bychom takové nasazení nepředváděli, tak nás soupeř potrestá jako před dvěma měsíci. Skvělý výkon, jsem úplně nadšený. Situace, kdy vystihl tu přihrávku a pak to takhle vyřešil, to je nadstandard. Skvěle brání, skvěle útočí a ten fyzický fond má skvělý. Za ten rok se dost zlepšil v pohybu na hřišti v ofenzivní části. Je víc na míči, než když přicházel. Technické řešení nějakých situací má lepší, udělal nám zápas," ocenil svého svěřence pětačtyřicetiletý odborník, jehož hodnocení zaznělo na serveru slavia.cz.

Mandousova série neprůstřelnosti bobtná a bobtná. Jak daleko je od kolegy Koláře a od rekordu Čecha?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.