Nita je v roce 2021 nejlepším hráčem i gólmanem celé rumunské branže, mezi záložníky kraluje Stanciu

Nita je v roce 2021 nejlepším hráčem i gólmanem celé rumunské branže, mezi záložníky kraluje Stanciu

V Rumunsku, kde nyní kraluje tamní soutěži Kluž, se vyhlašovali nejlepší hráči roku a ocenění se dočkali i zástupci obou pražských "S".

Rumunským fotbalistou roku se stal čtyřiatřicetiletý Florin Nita, jenž je aktuální sparťanskou dvojkou, která v poslední době kryje záda mladšímu Slovákovi Dominiku Holcovi.

Bývalý gólman FCSB, který v sezoně nastoupil za Spartu do 19 soutěžních klání a v rámci kvalifikace do Kataru odchytal všech deset soubojů, navíc obdržel i cenu pro nejlepšího strážce svatyně.

"Chtěl bych moc poděkovat. Jsem velmi šťastný, že se mi v kariéře podařilo vyhrát tuhle důležitou cenu," citovala agentura ČTK slova rodáka z Bukurešti.

Nejlepším středopolařem byl pak vyhlášen osmadvacetiletý Nicolae Stanciu působící na druhé straně řeky, který má k tomuto datu na svém kontě čtyřiapadesát mezinárodních vystoupení za svou vlast.

"Je pro mě ctí získat tuhle cenu. Děkuji všem, kteří na mě mysleli a hlasovali pro mě. Zažil jsem téměř dokonalý rok, jediným zklamáním bylo, že se nám s reprezentací nepodařilo postoupit na mistrovství světa," připomněl na ČTK exsparťan, jenž v právě probíhajícím soutěžním ročníku pomohl sešívaným šesti brankami a osmi gólovými přihrávkami.

Slavia se Zlínem a v Ostravě, Sparta v Boleslavi s Hradcem, Plzeň v Karviné, Arsenal - West Ham, Tottenham - Liverpool

Zdroj: ČTK