Svou kůži neprodáme zadarmo, věřím, že nebudeme jen do počtu, hodnotí natřískanou skupinu šéf českého nároďáku

Svou kůži neprodáme zadarmo, věřím, že nebudeme jen do počtu, hodnotí natřískanou skupinu šéf českého nároďáku
OBSAHUJE VIDEO

Česká republika, Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko. Toť program, který nabídne v rámci Ligy národů skupina A. Co na to říká Jaroslav Šilhavý?

"Před losem jsem právě o těchto týmech říkal, že jsme s nimi ještě nehráli a že by to byli zajímaví soupeři. Stalo se. Z těch týmů, na které jsme mohli narazit, bychom těžko o některém řekli, že by to byl lehký soupeř. Už to, že jsme mezi šestnácti nejlepšími týmy v Evropě, je pro nás velká čest. Věřím, že nebudeme jen do počtu," pronesl na webu fotbal.cz šedesátiletý rodák z Plzně.

Švýcary potkala repre naposledy v roce 2008, s Portugalci hrála v roce 2012 a se Španělskem se naposledy utkala v roce 2010. "Španělsko a Portugalsko jsou favority skupiny, ale viděli jsme Švýcary, jak hráli na mistrovství Evropy. A ani my jsme se neztratili, takže svou kůži neprodáme zadarmo," upozornil na serveru repre.fotbal.cz Šilhavý.

Nyní už bude třeba zase myslet na březnovou baráž se Švédskem. "Když už jsme se dostali do nejvyšší úrovně Ligy národů, tak by nám to mělo něco přinést. Nejenom výsledek, ale taky konfrontaci s těmi nejlepšími, která bude celý tým posouvat dopředu. Losování máme za sebou a soupeře známe, ale teď se plně koncentrujeme na baráž o postup na mistrovství světa a na to, abychom ji zvládli," zakončil na fotbal.cz někdejší kouč Dukly, Budějovic, Slavie či Liberce.

Nejméně sympatický hráč Fortuna:ligy podle Jiránka? Opora Červených Janovic ukázala do Edenu...

Zdroj: repre.fotbal.cz