Vitík v Schickových stopách? Mladého obránce Sparty má mít v merku Sampdoria

Vitík v Schickových stopách? Mladého obránce Sparty má mít v merku Sampdoria

Martin Vitík se místo Filipa Panáka objevil v základní sestavě závěrečného utkání Sparty v podzimní části ligy. Otázka zní, zda li to pro perspektivního obránce nebude, minimálně na nějaký čas, poslední představení v ćeské lize i v dresu letenských .

Levně nakoupit a rozšířit úzký kádr. To je záměr italské Sampdorie Janov pro zimní přestupové období a do tohoto záměru podle spekulací listu Il Secolo má ideálně zapadat mladý sparťanský obránce Martin Vitík, kterého mají janovští dlouhodobě sledovat. Manažer týmu Danielle Faggiano tak podle novinářů plánuje za Vitíka Spartě nabídnout sumu zhruba ve výši dvou milionů eur. Martin Vitík by se tak mohl ocitnout na trajektorii, která k dnešním nebetyčným výšinám vystřelila Patrika Schicka, který právě ze Sparty odešel do Sampdorie, jež mu posléze posloužila jako odrazový můstek do lepších klubů a nyní hráč Leverkusenu s šestnácti góly na kontě v polovině sezóny má být údajně v hledáčku evropských velkoklubů jako jsou Paris Saint Germain nebo Borussia Dortmund.

Vitík na podzim za Spartu příliš neodehrál, na jeho pozici středního obránce dával trenér Sparty Vrba přednost zkušenějším Čelůstkovi, Panákovi a Hanckovi. Martin Vitík tak nastoupil pouze do úvodního zápasu Sparty s Karvinou, dostřídával na 30 minut proti Bohemians a nyní byl nominován do základní sestavy proti Hradci. Kouč Vrba se nicméně vyjadřuje ve smyslu, že s Vitíkem počítá a že mladý obránce má na větší zápasové vytížení v A týmu Sparty ještě čas. Jak se tedy budou na Letné eventuálně tvářit na nabídku Sampdorie je tak těžké předjímat.

Podle informací Il Secolo má být Vitík v hledáčku společně se středním bekem švýcarských Young Boys Bern Michelem Aebischerem, kterého má též Sampdoria sledovat dlouhodobě a za kterého je údajně ochotna nabídnout až čtyři miliony eur. Z informací italských novinářů nicméně nevyplývá, zda li Vitík a Aebischer jsou rovnocené cíle, nebo zda li zisk jednoho vylučuje snahu o toho druhého. Jisté nicméně je, že zájem o Martina Vitíka jako o perspektivního obránce v Evropě existuje.

zdroj: Il Secolo