Lingr o výjezdu na Baník: Bude to nejtěžší zápas podzimu

Lingr o výjezdu na Baník: Bude to nejtěžší zápas podzimu

S Baníkem slávisté táhnou sérii čtyř výher v řadě. Pokud se jim podaří v neděli prodloužit, přezimují na čele ligové tabulky s tříbodovým náskokem.   

Doma vyhráli 4:0, v Ostravě ale takovou selanku rozhodně nečekají. Jakkoliv by jim zopakovaní výsledku ze srpna rozhodně nevadilo. “Zápasy s Baníkem jsou vždycky těžké. Dlouhodobě je rozdíl hrát doma a v Ostravě. Kdybychom podali výkon jako doma, tak by to bylo skvělé,“ věří trenér Jindřich Trpišovský. “Vzpomíná se na to hezky. Doma před fanoušky jsme předvedli skvělý výkon a vyhráli jsme 4:0. Budeme chtít navázat na tenhle výkon a výsledek. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Myslím si, že to bude nejtěžší zápas podzimu. Je to výjezd do Ostravy, kde je horká půda. K utkání přistupujeme zodpovědně a budeme chtít zvítězit,“  doplňuje svého šéfa autor jedné ze srpnových branek v síti Laštuvky a sedmigólový podzimní střelec Ondřej Lingr.

Oba muži z Edenu si taktéž pochvalují, že jim letos vánoční svátky začnou už pět dní před vánoci. Loni totiž sešívaní dolovali ligové body (a výhrou 0:1 v Plzni vydolovali všechny tři) ještě den před Štědrým večerem. "Jako divák bych byl rád, že se ještě 23. prosince můžu dívat na fotbal. Tehdy to byl extrém pro nás pro všechny, spousta kluků potom jede domů i do cizích zemí. Je to potom složitější, každý chce být s rodinou. Takhle čtyři dny před Štědrým dnem je to ideální,“ upozorňuje na fotbalovou veřejností málo vnímaný aspekt  Jindřich Trpišovský. Lingr vedle toho soudí, že ačkoliv je to lepší, že Slavia bude mít před Vánocemi pět dní volna, tým se především musí připravit tak, aby na severu Moravy uspěl.

"Stoprocentně jsou nebezpeční dopředu, to ukazují každý zápas. Mají hráče, kteří umí dát centr do vápna a dva nepříjemné útočníky. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně, nečeká nás vůbec nic jednoduchého. Baník bojuje a má formu, bude to těžký zápas, který musíme zvládnout,“ pevně věří Ondřej Lingr. Trpišovský vypichuje i jednotlivé hráče jako Kuzmanovič, Azevedo, Sor nebo Buchta. “Obránci Svozil a Lischka jsou silní při standardkách. Jsou silní při útočných standardkách, z centrů, brejků i postupných útoků. Umí dobře dostřídat, spoustu gólu jim dali hráči z lavičky,“ vnímá ohrožení série neprůstřelnosti slávistického gólmana Mandouse trenér sešívaných.

zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.