Až mě Petržela překoná, určitě zvednu mobil, pogratuluji mu a popřeji, ať udělá aspoň tu pětistovku, říká Šilhavý

Až mě Petržela překoná, určitě zvednu mobil, pogratuluji mu a popřeji, ať udělá aspoň tu pětistovku, říká Šilhavý

Už nějaké to úterý patří mezi šedesátníky také současný reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, jehož konto zdobí i dva trenérské tituly z let 2012 a 2017, kdy působil na lavičkách Liberce, respektive Slavie.

"Člověk se trochu té šedesátce brání, ale nedá se holt nic dělat. Celý život jsem zasvětil fotbalu a doufám, že se v něm ještě nějaký ten pátek dál budu působit," uvedl v interview pro Gól bývalý československý reprezentant se čtyřmi mezinárodními starty.

Stále mu mimochodem patří rekord v počtu odehraných prvoligových duelů. Během dvou dekád odehrál bývalý zadák Plzně, Chebu, Drnovic, Viktorie Žižkov i Slavie 465 utkání.

Dotyčné bilanci se ale pozvolna přibližuje osmatřicetiletý křídelník Slovácka Milan Petržela, jenž je aktuálně na 441 vystoupeních a k Šilhavého maximu už mu tak nechybí až tak moc...

"Když jsem se vracel ve Viktorce Žižkov v roce 1999 po přetržené achillovce, tak jsem trochu přemýšlel, že bych ještě zbývající ligové zápasy do pětistovky přidal. Tehdy jsem ale zrovna dodělal trenérskou profilicenci a plynule přešel na post asistenta. Milanovi Petrželovi přeji, aby mě překonal. Pracoval jsem s ním krátce v Plzni, je to bezvadný kluk, v nároďáku jsme se minuli. Na Slovácku ho oživili, hraje velmi dobře, v některých zápasech měl možná i reprezentační formu. Důležité je, že se mu vyhýbají zranění a s přibývajícími roky vůbec neztrácí na rychlosti. Až mě překoná, tak určitě zvednu mobil, pogratuluji mu a popřeji, ať udělá aspoň tu pětistovku," doplnil na stránkách gol.cz nadřízený Schicka, Součka, Vaclíka a spol., jimž společně s Tomášem Galáskem a Jiřím Chytrým velí již od roku 2018.

Csaplár nastínil znovuzrození českého fotbalu. Oscar by prý dřív ven nešel a penalta proti Slavii v 94. minutě by byla sci-fi

Zdroj: gol.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.