Sešívaný expres Lingr: Musím se přiznat, že jsem malinko překvapený, že se takhle nahoře drží Plzeň

Sešívaný expres Lingr: Musím se přiznat, že jsem malinko překvapený, že se takhle nahoře drží Plzeň

Třiadvacetiletý záložník Slavie Ondřej Lingr uvedl, že na český titul už mají šanci pouze tři mužstva a čtvrtý a pátý celek tabulky už je letos podle něj bez šance.

"Co se týká souboje o mistrovský titul, myslím, že se rozhodne mezi námi, Plzní a Spartou. Bodové rozdíly nejsou velké," upozornil na webu časopisu Gól bývalý rychlík Baníku, Karviné i Havířova.

Západočeský soubor z Doosan arény ho v uplynulých devatenácti kolech příjemně překvapil. "Musím se přiznat, že jsem malinko překvapený, že se takhle nahoře drží Plzeň. V létě ji opustilo několik hráčů, nedostala se do evropských pohárů. Asi nikdo nečekal, že bude tak úspěšná v lize. Ale Viktorka předváděla dobrý fotbal. A když se jí nedařilo, dokázala zápasy vyhrávat. I díky tomu je na druhé místě a bude hrát na jaře o titul," prohlásil časopisem Gól citovaný středopolař se 116 vystoupeními a 18 nastřílenými brankami.

Splnili sešívaní své letní cíle, nebo je pro ně jednobodový náskok málo? "Nenazval bych to tak, že je pro nás náskok bodu málo. Jsme prostě první. Myslím, že se podzim dá hodnotit pozitivně. Sezonu pro nás bylo složitější rozjet. Spousta kluků neměla vzhledem k účasti na mistrovství Evropy prakticky dovolenou ani letní přípravu. Bodů mohlo být za normální konstelace víc. Víme všichni, že se nám nepovedl úvod podzimu, pohárová předkola i úvod ligy. Ale myslím, že jsme ukázali, že je jedno, kdo nastoupí. Klíčové hráče jsme zastoupili," avizoval na stránkách gol.cz exkarvinský rychlík, jenž podle nejednoho odborníka roste pro reprezentační trikot.

Kritik Vízek: Sparta je skoro průměrné ligové mužstvo, výkonnostně nemá ani na první trojku

Zdroj: gol.cz