Úspěch Slovácka není náhoda, míní Trousil a tipuje, že Svědík a spol. se na špici usadí dlouhodobě

Úspěch Slovácka není náhoda, míní Trousil a tipuje, že Svědík a spol. se na špici usadí dlouhodobě

Poslední podzimní zápasy bilanci východomoravského týmu poněkud pokazily, i tak zůstává Slovácko na pohárových příčkách a na jaro stále může pomýšlet na boje s českou špičkou.  

Není to náhoda. To, že teď tým už druhou sezonu po sobě atakuje přední příčky první ligy mě nijak nešokuje,” soudí bývalý zadák Slovácka v současnosti trénující druholigový Vyškov Jan Trousil.  Podle něj se v případě Slovácka jedná o ekonomicky stabilizovaný klub s výborným zázemím a skvělými fanoušky. Myslí si tedy, že růžové budoucnosti týmu pod Martinem Svědíkem nic moc nebrání. 

“Mužstvo je dlouho pohromadě. Opírá se o ostřílené stopery Kadlece s Hofmanem, ve velmi dobré formě hrají i krajní beci Reinberk a Kalabiška. Značným přínosem byl pochopitelně návrat Petržely, který přinesl potřebné zkušenosti. Klimentovy loňské góly nyní nahrazuje na hrotu Jurečka. Klid do týmu vnášejí spolehlivé výkony brankáře Nguyena," zhodnotil kádr Slovácka v rozhovoru pro web sport.cz Trousil. S tím, že je oproti jeho časům patrný posun v kvalitě i ambicích, když v první polovině minulé dekády, kdy v týmu působil, byly cíle definovány spíš jako “klid ve středních patrech.”

Jako jednoznačného “viníka” tohoto navýšení ambic pak Trousil vidí kouče Slovácka Martina Svědíka. “Dal hře Slovácka tvář. Je mimořádně náročný. Když některý z fotbalistů nepracuje naplno, tak ho ze sestavy vyndá, ať je to kdokoliv. Zdá se, že hráči jeho filozofii přijali," domnívá se. A předpokládá, že ani generační výměna, která Slovácko vzhledem k věku některých opor v následujících letech musí logicky potkat nebude znamenat konec ambic východomoravanů. Podle něj je na tuto transformaci manažer Šumolikovski připravený. “Šumiho znám dobře. Vždycky přemýšlí dost dopředu. Jeho spolupráce s trenérem Svědíkem příkladně funguje, je to velká devíza Slovácka," zakončuje pro sport.cz Trousil. 

 zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.