Opustí Stanciu Slavii? Jeho agentka tvrdí, že míří mimo Evropu

Opustí Stanciu Slavii? Jeho agentka tvrdí, že míří mimo Evropu

Kreativní záložník a opora ofenzívy Slavie Nico Stanciu je podle všeho na odchodu. Autor třech podzimních gólů, dvojnásobného počtu asistencí a především v druhé polovině podzimu mozek slávistické výstavby hry má mít namířeno na další angažmá mimo evropský kontinent.  

 

Je to jako seriál s opakujícím se dějem. Nico Stanciu je v týmu - ať již ve Spartě nebo posléze ve Slavii - spokojený, potom přijde nabídka z ciziny, a hráč - který je v rámci české ligy považován za nadstandartního - je na odchodu. Ze Sparty takto před necelými třemi roky utekl do Al-Ahlí, ze Slavie se podle náznaků rumunský záložník vydá stejným směrem. 

Nasvědčuje tomu lakonický tweet obvykle dobře informovaného rumunského fotbalového novináře Emmanuela Rosua, který cituje Stanciuovu agentku Anamarii Prodan. “Jsme blízko k zajištění přestupu Nicolae Stancia. Jedná se o překvapivou destinaci mimo Evropu,” cituje Prodan Rosu. Pro slávistu by to mělo při kontaktech jeho agentky znamenat výše zmíněný návrat na arabský poloostrov, úplně se nicméně nedá ani vyloučit přesun za Atlantik do Spojených států, o kterých se v minulosti ve spojení s rumunským reprezentantem též spekulovalo.

Finančně by na transferu Stancia Slavia neměla prodělat. Transfermarkt Rumuna naceňuje na sedm milionů eur, pro případného arabského zájemce by neměl být problém tuto částku i s bonusem pro vršovický klub pokrýt. Možné úskalí naopak odchod Stancia znamená pro sportovní úsek. Stanciova kreativita byla pro Trpišovského do jisté míry nepostradatelná a jako jediná částečná náhrada se v tuto chvíli jeví snad jen Ondřej Lingr. Což v momentu, kdy Slavia příští rok po dlouhé době bude muset na jaře o titul opravdu bojovat, může hrát v rozhodovacích procesech v klubu roli. Pustí Tvrdík Stancia?

zdroj: Twitter

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.