Poláci v šoku: Lewandowski a spol. jsou bez trenéra! Sousa jde trénovat do Brazílie

Poláci v šoku: Lewandowski a spol. jsou bez trenéra! Sousa jde trénovat do Brazílie

Portugalský trenér polského národního týmu se tři měsíce před baráží o mistrovství světa dohodl s Flamengem na kontraktu a chce se vyvázat z povinností vůči bíločerveným. Polský fotbalový svaz zuří a hodlá se soudit o náhradu.  

Je to v podstatě přesně za tři měsíce. Zápas Rusko - Polsko se má odehrát 24. března. Postupující si to rozdá s vítězem utkání mezi Švédskem a Českem o jízdenku na mistrovství světa do Kataru, které startuje příští rok v listopadu. Pro všechny zúčastněné týmy v evropské baráži (celkem ve třech pavoucích se utká dvanáct týmů o tři místa) se jedná o naprosto klíčovou událost. Poláci nyní řeší zásadní problém. O rozvázání kontraktu je - po necelém roce ve funkci - požádal trenér Paolo Sousa. Lewandowski, Fabianski nebo Moder by tak mohli být bez trenéra. 

Podle informací polských novinářů je šéf polského fotbalového svazu PZPN Cezary Kulesza proti a na schůzce vyvolané Sousou odmítl trenéra pustit. Portugalec je v hledáčku brazilských týmů dlouhodobě, vedle Flamenga měl jednat i s Internationalem Porto Allegre. 

Sousa převzal 21. ledna funkci po Jerzym Brzeczkovi. Vedl Poláky tým v 15 zápasech, z nichž šest vyhrál, pět remizoval a čtyři prohrál. Na Euru 2020 vypadl už ve skupině, když po remíze se Španěly a prohrách se Slováky a Švédy skončil na posledním místě. V kvalifikaci na mistrovství světa pak Poláci obsadili druhou příčku. Sousova smlouva pak byla automaticky prodloužena na dobu trvání baráže. I z této perspektivy tak není úplně jisté, jaké má polský fotbalový svaz šance na to, získat za Sousův útěk nějaké odškodnění. Pro Poláky teď bude problematické sehnat adekvátní náhradu. Podle spekulací místních novinářů se nicméně chtějí v první řadě obrátit na místní experty.

zdroj: Sportowefakty.pl