Vaclík: Musím říct, že řecká liga není vůbec jednoduchá, což si někdo může myslet vzhledem k dominanci Olympiakosu. Fakt není

Vaclík: Musím říct, že řecká liga není vůbec jednoduchá, což si někdo může myslet vzhledem k dominanci Olympiakosu. Fakt není

Aktuální nezpochybnitelnou jedničkou Olympiakosu Pireus je dvaatřicetiletý český reprezentant Tomáš Vaclík, jenž už za svého nového chlebodárce absolvoval 23 soutěžních duelů.

"Olympiakos je i v evropském měřítku velký klub s obrovskými úspěchy. Za poslední roky absolvoval dobré zápasy v Lize mistrů s největšími favority, v Evropské lize dokázal vyřadit Arsenal, další rok s ním těsně vypadl," připomněl v interview pro iSport.cz bývalý gólman Vítkovic, Žižkova či Sparty.

Šestačtyřicetinásobný mistr Řecka vládne po patnácti kolech tabulce s náskokem 11 bodů a další primát je tedy na cestě. To byl také stoprocentní a jasný cíl již před startem ročníku 2021/2022.

"Ambice je zase hrát Ligu mistrů a v další sezoně jde do předkol o ni jen řecký mistr. O to bude titul důležitější. Ale pozor, musím říct, že řecká liga není vůbec jednoduchá, což si někdo může myslet vzhledem k dominanci Olympiakosu. Fakt není. Jsme také ve vyřazovací části Evropské ligy, kde se budeme chtít dostat co nejdál," ubezpečil na stránkách Sportu brankář, jenž v zahraničí prošel Basilejí i Sevillou.

A co cíle do kalendářního roku 2022? Svěřenec portugalského kouče Pedra Martinse to vzal chronologicky. "Postoupit v Evropské lize, postoupit na mistrovství světa, vyhrát titul. A pak by bylo moc hezké v listopadu letět do Kataru," uzavřel v Deníku Sport ostřílený Vaclík, jehož mužstvo půjde v příštím roce poprvé do akce pátý lednový den na hřišti Apollonu Smirnis.

Tenhle půlrok určitě nepatří mezi moje nejlepší, ať už z osobního nebo týmového hlediska, přiznává Kliment z Wisly

Zdroj: isport.blesk.cz