Nigérii se rozpadá útok, slávista Olayinka povolán na Africký pohár národů

Nigérii se rozpadá útok, slávista Olayinka povolán na Africký pohár národů

Dvě největší útočné hvězdy Superorlů zůstávají doma, na Africký pohár národů do Kamerunu se podle BBC podívá slávistický křídelník Peter Olayinka. Pokud by Nigérie na turnaji uspěla, Olayinka by přišel vedle celé zimní přípravy i o první kolo jara, když finále ANC se hraje ve stejném termínu jako úvodní zápasy v Česku.  

Nikam nepojede. Tímto způsobem podle všeho zareagovali ve Watfordu na myšlenku, že by si Nigérie na pět týdnů stáhla jejich útočnou Emmanuela Denise. Ten  je kometou podzimu celé Premier League a s dosavadními osmi góly dává Watfordu vůbec šanci pomýšlet na možnost záchrany. Watford navíc v době Afrického poháru národů, na který z Premier League pocestují i tak klíčoví hráči jako je Mohammed Salah, Sadio Mané nebo třeba Riyad Mahréz, hraje klíčové zápasy s Newcastlem a Norwichem. Nigérijská fotbalová federace Dennisovu omluvenku “přijala” a podle BBC uvedla, že Watford "vycenil tesáky."

Druhá opora nigerijské reprezentace, Victor Osimeh, se zase v Neapoli nestihl uzdravit po několikanásobné zlomenině obličejových kostí a byl pro turnaj omluven. Dennise a Osimhena nahradili útočník pražské Slavie Peter Olayinka a z Olympiakosu Henry Onyekuru, přičemž Super Eagles byli nuceni udělat i dvě změny v obraně. Obránce Rangers Leon Balogun a kyperský reprezentant Abdullahi Shehu byli nahrazeni Semi Ajayim z West Bromu a Tyronnem Ebuehim z týmu italské Serie A Venezia.

Pro tým Jindřicha Trpišovského odjezd Olayinky znamená komplikaci, protože její křídelník tímto zmešká minimálně velkou část přípravy. Jen poslední zápas základních skupin, ve kterých se Nigérijci střetnou s Egyptem, Sudánem a Guineou-Bissau končí až 20. ledna, od Superorlů se navíc očekává úspěch, kdyz spolu s Egyptem, Senegalem a Pobřežím Slonoviny patří k hlavním kandidátům na trofej. O tu se bude hrát 6. února, tedy o víkendu, kdy začíná i česká nejvyšší soutěž.

zdroj: BBC