Drchal opouští Letnou kvůli premiérové zahraniční štaci a má před sebou výzvu v podobě druhé bundesligy

Drchal opouští Letnou kvůli premiérové zahraniční štaci a má před sebou výzvu v podobě druhé bundesligy

Václav Drchal podle očekávání opouští Spartu a jarní část sezony 2021/2022 stráví u našich západních sousedů na své premiérové zahraniční štaci.

Sparta odeslala dvaadvacetiletého forvarda na půlroční hostování do jedenáctého týmu druhé bundesligy Dynama Drážďany.

Mladík s minulostí v Mladé Boleslavi byl součástí slavného "S" od roku 2016, kdy dorazil do metropole z Českých Budějovic a v tuzemské nejvyšší soutěže debutoval v únoru 2018.

Ve Fortuna:lize odehrál k tomuto datu 45 zápasů s bilancí 12 branek, což není úplně marná bilance. "Drchy, ať se Ti hostování v Drážďanech vydaří!," zaznělo na stránkách sparta.cz.

"Vývoj Václava Drchala sledujeme dlouhodobě. Je to střední útočník, který má za sebou skvělou průpravu v jednom z nejlepších českých klubů a má už řadu zkušeností. Svou fyzickou kondicí a zakončovatelskými schopnostmi posílí naši útočnou hru. V letošní sezoně může významně přispět k našemu společnému cíli," komentoval jeho příchod sportovní ředitel Drážďan Ralf Becker.

Zatímco v Česku by se pro něj rozjely soutěžní boje až v únoru, v Německu může jít do akce již 14. lednový den v domácím klání proti Hamburku.

Debut pak může absolvovat osmý lednový den v přípravě proti Erzgebirge Aue. To vše v případě, zda tomu dá zelenou kouč Alexander Schmidt.

V novém prostředí ho mimochodem čeká konkurence v podobě Vlachodimose, Diawusieho, Borella, Königsdörffera, Hosinera, Sohma a Dafernera, jenž je s osmi brankami nejlepším střelcem Drážďan.

Sparťanský seznam posil údajně zahrnuje i nejdražší nákup v historii Sigmy...

Zdroj: sparta.cz