Csaplár se zastal Chovance s Nezmarem: Někdo se snaží najít obětní beránky a dělat z nich blbce

Csaplár se zastal Chovance s Nezmarem: Někdo se snaží najít obětní beránky a dělat z nich blbce

Známý mediální glosátor Josef Csaplár bere odposlechy týkající se kauzy okolo Romana Berbra s nadhledem a v tomto směru se zastal i osob, pro které moc dobře nevyzněly, a sice někdejšího sportovního ředitele Slavie Jana Nezmara a bývalého předsedu komise rozhodčích Jozefa Chovance.

"Vnímám to tak, že nám zase někdo předkládá (nevím, kdo), různá témata: Honza Nezmar, Pepa Chovanec. Někdo se nás snaží opít rohlíkem. Kdo odposlechy dávkuje? Tohle není podle mě o policii, spisy by měli mít totiž k dispozici také poškození i obžalovaní. Jak dlouho není Roman Berbr nebo Dagmar Damková v českém fotbale? Od předloňského října. A stejně se divné věci dějí dál," kroutil hlavou devětapadesátiletý odborník, jehož stanovisko nabídl portál sport.cz.

Sám přiznal, že o této kauze není jednoduché ani psát. "Protože se nás někdo snaží někam vtlačit, vmanipulovat. Najít obětní beránky a dělat z nich blbce. Přál bych lidem kolem fotbalu, aby je ze sebe nenechali dělat. Aby byli náročnými zákazníky, kteří si chtějí koupit skvělé zboží, které vidí v Lize mistrů a v elitních ligách," pokračoval na sport.cz bývalý kouč Slavie, Žižkova, Liberce, Zlína i Příbrami.

A co by lidem z fotbalového prostředí vzkázal? "Naučte se vnímat, že jsme všichni jeden velký fotbalový tým. Všichni v něm by měli mít za své heslo: Neptej se, co má tým udělat pro tebe. Ptej se, co ty máš udělat pro tým. Pokud tam ale bude byť jeden, dva chytří, kteří si to zalepí pro sebe, je to marný. Je potřeba mít odvahu a mechanismy, jak s tím zamávat. Abychom problém co nejrychleji dokázali nazvat, co nejrychleji mu zabránit. Že to jde, jsme všichni viděli ve strhujícím závěrečném utkání podzimu Ostrava-Slavia," uzavřel na stránkách sport.cz držitel tří trofejí, jenž si v minulosti zatrénoval jak v zahraničí, tak na mezinárodní úrovni, byť "jen" mládežnické.

Nejhloupějším slovním spojením roku 2021 je „Chceme se posunout“. Na druhém místě zůstává floskule „Za mě“

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.