Nejlepší trenér pro Poláky? Podle Listkiewicze Trpišovský. Ten má ostatně zajímat i Besiktas

Nejlepší trenér pro Poláky? Podle Listkiewicze Trpišovský. Ten má ostatně zajímat i Besiktas

Kolem úspěšného kouče Slavie Jindřicha Trpišovského začínají opět létat lasa. A šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík tak možná v zimní přestávce bude muset řešit ještě strategičtější otázky než nabídky na opory jako jsou Bah, Stanciu nebo Kuchta.  

Pohleďte na jih, hledejte v Praze. Takto nějak bývalý šéf české komise rozhodčích Michal Listkiewicz směřuje své krajany při hledání nového trenéra polské fotbalové reprezentace. Bialo-czerwoni po náhlém odchodu Paula Sousy, který se vyplatil 400 tisíci eur aby mohl převzít brazilské Flamengo, jsou dva měsíce před baráží o katarské Mistrovství světa bez kouče a ve Varšavě probíhá zuřivé hledání. Vzhledem k šibeničnímu termínu baráže - ve které se Lewandowski a spol. utkají nejprve s Rusy (v Moskvě) a pokud postoupí, rozdají si to o postupové místo s vítězem utkání Švédsko - Česko - zatím padala především domácí jména, která mají polské fotbalisty nakoukané. Listkiewicz ale doporučuje perimetr hledání zvětšit.

“Trenéra bych však hledal třeba v Česku. Pro aktuálního mistra této země Slavii Praha je výborný Jindřich Trpišovský. Dříve úspěšně vedl mimo jiné Jablonec. Je to suverénně nejlepší český trenér, snad vedle Jaroslava Šilhavého, který vede českou reprezentaci," cituje Listkiewicze polský magazín Interia. Listkiewicz se nicméně v jednom bodě mýlí. Nedaleko od severních hranic s Polskem Jindřich Trpišovský netrénoval Jablonec nýbrž Liberec. 

Od Listkiewiczova mediálního doporučení ke skutečné nabídce je daleko, zvlášť když Poláci potřebují řešení opravdu co nejdříve. Na druhou stranu i tyto poznámky ukazují, že úspěšné působení hlavního strůjce slávistického zázraku nenechává zahraniční pozorovatele v klidu. A ač v rámci Česka je Jindřich Trpišovský “nepřestupitelný,” ze zahraničí nabídky do Edenu přijít mohou. Trpišovského podle všeho v tuto chvíli brzdí limity na poli znalosti cizích jazyků, ale i ty se dají doučit (jak tvrdí staří i noví ministři české vlády). Zvlášť pokud budou chodit zajímavé zahraniční nabídky. A možná že opravdu chodí. Deník Blesk třeba přinesl zprávu, podle které má Trpišovského jméno zvažovat při výběru trenéra třeba turecký Besiktas.

zdroj: interia.pl/Blesk