V Pardubicích vítají nové tváře z Motorletu, Vyšehradu i Plzně a stále sní o návratu olomouckého Chytila...

V Pardubicích vítají nové tváře z Motorletu, Vyšehradu i Plzně a stále sní o návratu olomouckého Chytila...

Mojmír Chytil, Jiří Sláma, Michal Beran, Ladislav Dufek či Ramos Junior. Toť hráči, kteří už nebudou pokračovat v Pardubicích, které ve Fortuna:lize přezimují na třinácté pozici.

Na hostování do nedaleké Chrudimi pak byl realizačním týmem na čele s trenéry Jaroslavem Novotným a Jiřím Krejčím odeslán obránce Martin Ševl.

Ruku v ruce s tím však přišlo zveřejnění nových tváří. Jednou z nich je sedmadvacetiletý obránce Marek Opluštil, jenž dorazil na východ Čech na zkoušku ze Slavoje Vyšehrad a v minulosti prošel také Viktorií Žižkov, Vysočinou Jihlava či Dynamem České Budějovice.

Druhým nováčkem je o tři roky mladší ghanský útočník s americkým pasem Nana Dwomoh Akosah-Bempah, jenž na podzim zářil v barvách třetiligového Motorletu Praha. Většinu své kariéry pak strávil v Jihoafrické republice, v níž hrál mimo jiné za Kapské Město.

Zatím poslední posilou je zadák Robin Hranáč, jenž byl Pardubicím zapůjčen na šest měsíců z Viktorie Plzeň a na podzim se pral v barvách slovenského Liptovského Mikuláše.

V přípravě zatím není dvojice Tomáš Čelůstka a Cadu. Zatímco první jmenovaný má zdravotní problémy, druhý má o týden prodlouženou dovolenou, jíž tráví v rodné Brazílii.

P.S.: Pardubice ještě nevzdaly snahu o vytáhlého útočníka Mojmíra Chytila, kvůli němuž zůstávají v kontaktu s olomouckým ředitelem Ladislavem Minářem.

Teď si užívám komfort, který jsem v jiných klubech neměl. Moc si toho vážím, hlásí nejlepší střelec Sparty

Zdroj: fkpardubice.cz