Frýdek: Nezaregistroval jsem, že by Sparta projevila zájem, ale jednou bych se do ní vrátil rád

Frýdek: Nezaregistroval jsem, že by Sparta projevila zájem, ale jednou bych se do ní vrátil rád

Když hodnotil hlavní kouč Slovanu Luboš Kozel podzim dvaadvacetiletého středopolaře Christiana Frýdka, fotbalově i běžecky k němu neměl žádné výtky.

Jeho nejslabší stránkou prý byly souboje, což by se ale směrem k jaru mohlo zlepšit. Na zahájení přípravy totiž dorazil o tři kola těží a to díky svalové hmotě.

"Jde o ta správná kila, ne jak je po Vánocích běžné. Makám na tom neustále. Mám svého osobního kondičáka a individuálně pracuji i s naším kondičním koučem Slovanu Čvančarou. Děláme na tom skoro po každém tréninku a myslím, že se to trochu daří," přiblížil v interview pro sport.cz bývalý středopolař Hradec Králové.

Na podještědskou značku nedá dopustit i z toho důvodu, že mu dala jistotu, jíž na Letné neměl. "Konečně někam plnohodnotně patřím. Když jsem byl hráč Sparty, bylo blbé každý půlrok čekat, jestli se vrátím, nevrátím a nevědět, co bude. Teď vím, že patřím sem, začnu přípravu s Libercem a nic jiného v hlavě nemám," objasnil sportem.cz citovaný syn vicemistra Evropy z roku 1996.

Celkem sídlícím na stadionu U Nisy prošel i jeho starší bratr Martin Frýdek, který je nyní v Luzernu a na severu Čech ve své době působil více než dva a půl roku. Jeho někdejší zaměstnavatel má však právo zpětného odkoupení a jak zaznělo na serveru sport.cz, potenciální návrat do struktur slavného "S" by úplnou sci-fi být nemusel. Sledován je.

"Nezaregistroval jsem, že by projevila zájem, ale stále je to tým, v němž jsem byl odmalička, takže bych se tam jednou vrátil rád, ale za tu půl sezonu jsem si Liberec fakt zamiloval a ten klub si oblíbil," zakončil na sport.cz nejmladší z Frýdků, který si v rámci podzimu připsal dvě branky i stejný počet gólových asistencí.

Pakliže by se mu na jaře dařilo ještě více, kdo ví, zda by po něm Sparta opět nesáhla. Ani takový Bořek Dočkal totiž nemládne, znáte to...

Sparťanský seznam posil údajně zahrnuje i nejdražší nákup v historii Sigmy...

Zdroj: sport.cz