Baník vstoupil do Tipsport ligy přesvědčivě, Papadopulos, Bartošák a spol. v Ostravě inkasovali hned pětkrát

Baník vstoupil do Tipsport ligy přesvědčivě, Papadopulos, Bartošák a spol. v Ostravě inkasovali hned pětkrát

Baník Ostrava, jemuž patří ve Fortuna:lize průběžná pátá pozice, vstoupil do nového ročníku Tisport ligy poměrně přesvědčivě.

V úvodním duelu skupiny C zimní ligy si na ostravské půdě poradil s Karvinou, kterou "hokejově" přestřílel poměrem 5:2.

Poslední celek prvoligové tabulky, jehož vede Bohumil Páník, vysoko prohrál i přesto, že měl výrazně lepší držení míče (60 procent).

Baník položil základy k vítězství již v průběhu prvního dějství, který ovládl 4:1. V jeho dresu se pak postupně prosadili dvougólový Šín, Bitta, Boháč a Cienciala, jehož si klub z Bazalů stáhl do přípravy z hostování.

Za poražené mužstvo se zapsali do střelecké listiny Teplan s Papadopulosem, ale jejich trefy byly pouze kosmetického rázu a výsledek nijak nezvrátily.

Vítěz čtvrtečního klání, za nějž mimo jiné nastoupil i Granečný, jenž má být na odchodu, půjde opět do akce v sobotu 8. ledna, kdy vyzve Pardubice.

Zimní Tipsport liga:

FC Baník Ostrava - MFK Karviná 5:2 (4:1)
Branky: 6. Šín, 11. Ciencala, 16. Šín, 37. Bitta, 83. Boháč – 15. Papadopulos, 81. Teplan.

Baník: 1. pol.: Murin – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Granečný – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta. 2. pol.: Murin – Zouhar, Temel, Stoklásek, Fulnek – M. Jaroň, Boháč, Říha, Holaň, Sotorník – Smékal.

Karviná: 1. pol.: Ciupa – Sanneh, Křapka, Šindelář, Bartošák – Jánoš, Qose – Vlachovský, Chvěja, Sinyavskiy – Papadopulos. 2. pol.: Bajza – Stropek, Zhelizko, Čmelík, Sehič, Jursa, Teplan, Durosinmi, Zych, Mikuš, Buchta.

Bod G vzrušuje i fotbal! Jablonec by se nyní díky Spartě B zachránil bez baráže, tvrdí LFA. Nejspíš chybně