Fryšták: Udělám maximum, abych si plnil všechno, jak mám a Svědík na mě neměl žádný náboj

Fryšták: Udělám maximum, abych si plnil všechno, jak mám a Svědík na mě neměl žádný náboj

Tomáš Fryšták, vicemistr světa do 20 let ze šampionátu v Kanadě v roce 2007, se stal v Uherském Hradišti nástupcem Pavola Bajzy, jenž v zimě zamířil do Karviné.

"Já i moje manželka z Hradiště pocházíme. Děkuju Trenčínu, že mě uvolnil o půl roku dřív. Měl jsem tam podepsanou smlouvu až do června. Mám radost, jak se Slovácku v poslední době daří. A taky vůči němu cítím dluh. Ze 73 zápasů, které jsem v české lize dosud odchytal, byla naprostá většina v dresu Bohemky či Českých Budějovic. Tento rest bych chtěl aspoň trochu napravit," vyprávěl v interview pro sport.cz čtyřiatřicetiletý strážce svatyně.

Jasnou jedničkou Slovácka je však člen širšího reprezentačního kádru Filip Nguyen. "Je jasné, že Filip Nguyen si v poslední době vybudoval ve Slovácku pozici brankářské jedničky. Je na mně, abych i já přesvědčil o svých kvalitách. Není ale zase tak důležité, kdo z nás bude chytat, ale aby se nám oběma na jaře dařilo. A samozřejmě i celému mužstvu," doplnil na sport.cz bývalý brankář Senice, Sokolova, Táborska i Čáslavi.

Hlavního trenéra Martina Svědíka před svým příchodem osobně neznal. "Kdysi jsem proti němu v lize asi několikrát chytal. Doneslo se ke mně, že je hodně přísný. Takže udělám maximum, abych si plnil všechno, jak mám, a neměl tak na mě žádný "náboj"," přidal sportem.cz citovaný Fryšták, jenž v kabině ale pár známých tváří zastihl. "Při mém prvním angažmá v Hradišti byli mými spoluhráči kupříkladu Milan Petržela či současný asistent Honza Palinek. Dobře znám také další tři či čtyři kluky. I ti ostatní mě přijali velice dobře, rychle se s nimi sžívám. A samozřejmě počítám také s nějakým zápisným."

A co cíle pro jaro? "Bylo by pochopitelně báječné se na čtvrtém místě udržet. Vím ale, že to bude hodně náročné. Mužstvo má v lize i v MOL Cupu našlápnuto k opětovné účasti v evropském poháru. Byl bych moc rád, kdyby se nám to povedlo. To ovšem dost předbíhám. Musíme se na jaro dobře připravit, čeká nás spousta práce," avizoval klient agentury SPOCS Global Sports, jehož názor publikoval na sport.cz.

Když si Limberský s Vrbou „poměřují pindíky“ přes výši platu. Krmenčík není největší ostudou Plzně, tou je Berbr

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.