Slovácko zřejmě přijde o nejlepšího střelce Jurečku. Odebere se za Petráškem, nebo kývne Plzni?

Slovácko zřejmě přijde o nejlepšího střelce Jurečku. Odebere se za Petráškem, nebo kývne Plzni?

Čtvrté Slovácko může velmi brzy opustit jeden ze dvou nejlepších střelců ligového podzimu Václav Jurečka.

Podle Deníku Sport stojí o sedmadvacetiletého svěřence kouče Martina Svědíka ambiciózní polský klub Raków Czestochowa, kde dělá kapitána Tomáš Petrášek.

Týmu z Uherského Hradiště má být za bývalého hráče Opavy či Sparty Kolín nabízeno nyní třetím celkem Ekstraklasy 350 tisíc eur, čili okolo 9 milionů korun.

"Je to výborná nabídka pro hráče i pro klub. Podmínky pro hráče jsou vynikající, až neskutečné," citoval isport.blesk.cz svůj zdroj.

Sedmadvacetiletého ofenzivního hráče zastupuje jeho otec a vše se může rozlousknout již v úvodu nového pracovního týdne. Raków, jehož čekají v lednu přípravné střety s Rapidem Vídeň či Sturmem Graz, už chce totiž mít nového útočníka právě na svém tureckém soustředění.

Další variantou pak může být Jurečkův letní odchod do Viktorie Plzeň, kde by mohl od příštího soutěžního ročníku 2022/2023 nahradit taktéž desetigólového Francouze Jeana-Davida Beauguela.

Pokud by se rozhodl dodržet doznívající kontrakt a neprodloužit, možná by ho ovšem čekalo jaro v béčku a závody o kanonýra Fortuna:ligy by pro něj skončily. "Myslím, že se nedohodnou. V tom případě by Vašek v áčku de facto skončil. Myslím, že už by na jaře nehrál," přidal na stránkách Sportu zdroj, který má blízko k aktuální moravské klubové jedničce.

Látal s Kučerou se stěhují do Polska. Koho mají čeští trenéři zachránit v Ekstraklase?

Zdroj: isport.blesk.cz