Velký zvrat na Letné. Lischka se vrací do Baníku a žádné vítání opačným směrem se nekoná

Velký zvrat na Letné. Lischka se vrací do Baníku a žádné vítání opačným směrem se nekoná

Pražská Sparta překvapila uvolněním stopera Davida Lischky do Baníku. Stalo se tak jen pár dní po tom, co se obránce vrátil z hostování z Ostravy. Za uvolnění někdejší tváře Jablonce inkasuje letenská kasa 15 milionů korun a navíc se zatím nezdá, že by opačným směrem putovalo nigerijské křídlo Yira Sor.

Ostravský Baník již několikrát naznačil, že podzimní působení Lischky v týmu hodnotí velice pozitivně, proto není divu, že si jej chtěl pojistit natrvalo. Moravský klub za jeho služby nabízel do Prahy v závěru minulého roku 10 milionů korun, což se však na Letné nesetkalo s pochopením.

Trenér Ondřej Smetana ale může být nakonec spokojený. Zatím se totiž nezdá, že by Sor zamířil do Sparty a ostravský klub nakonec vytouženého stopera získal. Původní nabídku musel sice navýšit o pět milionů korun, ale ukončil tak spekulace o složení středu obrany, když padly alternativy v podobě Václava Jemelky z Olomouce či Alexandra Mojžíše z Ružomberoku.

„Lischkův přestup do Baníku je dohodnutý, dolaďují se papíry a formality," citoval deník Sport zdroj obeznámený s výsledkem jednání. O přestupu by pak měl klub informovat během středečního dne.

Klub má strategii, všichni vidíme, že tu všechno funguje, mne si ruce Vrba. Jakou jedinou podmínku měl?

Zdroj: sport.cz