Nemáme k dispozici bianco šek, hlásí Newcastle. A vysázel 25 milionů liber za třicetiletého střelce Burnley

Nemáme k dispozici bianco šek, hlásí Newcastle. A vysázel 25 milionů liber za třicetiletého střelce Burnley

Klub ze St. James Parku je díky zoufalé pozici v Premier League a bohatým majitelům spojován s desítkami nejrůznějších jmen údajně zvažovaných posil. Manažer týmu Eddie Howe se spekulacím prý jen směje. Ale jako první v lize začal skutečně realizovat nákupy.   

Dvanáct milionů liber za Kierana Trippiera z Atletica Madrid. Teď je podle všeho před podpisem kanonýr z Burnley Chris Wood, který by měl Straky vyjít na více než dvojnásobek. A to Eddie Howe ještě nezačal řešit nejcitlivější místo sestavy Newcastlu, pozici středního obránce. Newcastle je tým s nejhorší obranou v lize a předpokládá se, že přivede minimálně jednoho, ale spíš dva, zadáky. Eddie Howe ale hlásí, že pokladna jeho týmu není bezedná. “Nedostali jsme bianco šek,” tvrdí Howe. A to i když noví majitelé - saudskoarabský fond veřejných investic - z týmu udělal zdaleka nejbohatší klub v Premier League.

Fanoušci a experti to nicméně vidí jinak. Zaplatit údajných pětadvacet milionů liber za Wooda, kterému je 30 let a v této sezoně vstřelil pouhé tři góly naznačuje, že Howe na nějakou tu libru opravdu nehledí. Na druhé straně jiní fanoušci poukazují na to, že jde o zkušeného útočníka z Premier League, který se dokáže prosadit a jehož přesun do St James' Parku oslabuje konkurenční tým, se kterým se Newcastle bude rvát o záchranu.

Kdo tak dále Newcastle během zimy posílí a kolik za tyto hráče Howe zaplatí je otázka. Na pozici středního obránce často padá jméno Svena Botmana z Lille, ale francouzský šampion nechce prodávat (nebo šponuje cenu), dalšími kandidáty mají být sevillský Diego Carlos nebo další opora Burnley James Tarkowski. Do zálohy by si Howe měl přát “tottenhamské neúspěchy” posledních sezón Dele Alliho nebo Tanguye Ndombeleho, zájem má údajně mít i o norwichského Todda Cantwella. A v útoku před příchodem Wooda padalo třeba i jméno Patrika Schicka, ten má ale dle vlastních slov namířeno výše.

zdroj: BBC

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.