Karviná vrací do nejvyšší soutěže poctivého Holíka. Podle Páníka je to produktivní a gólový hráč...

Karviná vrací do nejvyšší soutěže poctivého Holíka. Podle Páníka je to produktivní a gólový hráč...
OBSAHUJE VIDEO

V zimě zbrojící Karviná tento týden neulovila jen gruzínského stopera Davita Kobouriho, jenž dorazil do kádru MFK z Dinama Tbilisi, ale také devětadvacetiletého rychlíka Lukáše Holíka, který se do posledního celku Fortuna:ligy přesunul z Opavy.

Bývalý hráč Zlína nebo Dukly tak opustil FC Slezský po roce a půl, třiačtyřiceti soutěžních zápasech, osmi brankách a třech asistencích. Ještě nedávno o něm navíc hovořil kouč Roman West jako o klíčovém borci pro žlutomodré barvy.

Na nové adrese, kterou čeká velmi těžká jarní část, se potká s trenérem Bohumil Páníkem, který ho moc dobře zná díky společnému působení v barvách Ševců.

"Lukáš je poctivý a zkušený fotbalista. Navíc u nás obnoví spolupráci s trenérem Páníkem, ve Zlíně jim to fungovalo. Věřím, že pro nás bude velkou posilou," uvedl na webu mfkkarvina.cz sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Sám Páník má z obnovení spolupráce radost. "Ve Zlíně i v Dukle čísla měl, to samé v Opavě. Lukáš je produktivní, gólový hráč. Věřím, že nám určitě na jaře pomůže," zakončil na klubových stránkách sám ostřílený trenér.

Holík se tak vrací do nejvyšší soutěže, ve které zatím naskočil do 132 duelů.

Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita, přiznal nadšený Lischka. Jakými slovy se loučil se Spartou?

Zdroj: mfkkarvina.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.