Ve druhé a třetí lize nasázel 115 gólů. Teď má na Střelnici nahradit Čvančaru s Doležalem...

Ve druhé a třetí lize nasázel 115 gólů. Teď má na Střelnici nahradit Čvančaru s Doležalem...

Šestadvacetiletý útočník Jan Silný až dosud sbíral zkušenosti výhradně v nižších soutěžích a během své kariéry v MSFL a FNL zaznamenal ve 174 vystoupeních hned 115 branek.

Od února ho čekají boje ve Fortuna:lize. Dnes již bývalý střelec Líšně, který vstřelil v rámci druholigového podzimu 8 gólů, si totiž plácl s Jabloncem, kde by měl nahradit buď Tomáše Čvančaru, nebo Martina Doležala.

Na Střelnici se upsal na nadcházejícího dva a půl roku až do 30. června 2024 a jeho nynějšími barvami se tak stanou bílá a zelená.

"Celý život dělá člověk fotbal pro to, aby se dostal na nejvyšší úroveň. A teď tady jsem. Určitě je to velká motivace," uvedl na webu fkjablonec.cz Silný.

Kvůli volání z nejvyšší soutěže neopustil pouze brněnský celek, ale také civilní povolání. "Přestup do Jablonce byl z pohledu rozhodování jednoduchý, protože pořád je to Jablonec a pořád je to první liga," přidal forvard.

Jablonecký realizační tým ho nešetřil už během první tréninkové jednotky. To vše i přesto, že druhá liga skončila mnohem dříve než ta první a Silný tak pauzíroval mnohem déle, než jeho současní spoluhráči.

"Běhali jsme šest sérií těžkých běhů, potom jsme šli ještě do posilovny, takže to bylo hodně náročné," vrátil se k úvodu zimní přípravy nový kolega Ikaunikese, Ali-Abubakara či Nešpora.

Jablonec si hraje s ohněm, v první linii mu však hasiči už došli. Zastoupí je někdo z těchto borců?

Zdroj: fkjablonec.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.