Nová tvář Brna je smířená i s tím, že se přes Berkovce do brány nedostane. Je připravena dělat servis a pohodu týmu...

Nová tvář Brna je smířená i s tím, že se přes Berkovce do brány nedostane. Je připravena dělat servis a pohodu týmu...

Plzeňský odchovanec Jakub Šiman sice zahájil sezonu v Příbrami, ovšem druholigový ročník dokončí v barvách vedoucí Zbrojovky, v níž bude oblékat trikot s číslem 71.

Brno získalo 197 centimetrů vysokého gólmana na hostování s opcí do června 2022 a bývalý brankář Táborska nebo Sokolova se tak bude moci poprat se zkušenějším Martinem Berkovcem o místo jedničky.

"Bylo to hodně rychlé, upeklo se to během pár dní. Ale možnost jít do prvního týmu tabulky se neodmítá, takže když jsem se to dozvěděl, neváhal jsem ani okamžik. První dojmy jsou super. Je vidět, že mančaft je v psychické pohodě, nachází se na první příčce. Kabina je pozitivní a nálada na tréninku taky, je to příjemné," citoval web fczbrno.cz slova sedmadvacetiletého Šimana.

V kabině znal před svým příchodem dva hráče. "Kromě Kuby Řezníčka je to ještě Adrián Čermák, se kterým jsem hrával v Táborsku. Nemám ale problém s tím, abych se postupně seznámil s dalšími hráči. První dny budou takové oťukávací, zatím budu bydlet na hotelu a budeme řešit ubytování. Rád bych to zvládl co nejdříve, abych se pak mohl soustředit už jen na fotbal," pokračoval na klubových stránkách nový svěřenec Richarda Dostálka.

A jaké bude mít nejvyšší muž brněnské soupisky ve druhém největším městě České republiky cíle? "Rozdělil bych je na osobní a týmové. Týmové jsou od začátku nastavené jasně, chce se postoupit a po podzimu je to na dobré cestě. Co se týče osobních, chtěl bych k tomu pomoci na hřišti, a pokud to nepůjde, tak udělat servis a pohodu týmu, aby v zápasech odváděl takové výkony, jako na podzim," uzavřela na fczbrno.cz nová tvář z Wedos arény.

Premiérový start v novém působišti si může připsat již v sobotu 15. ledna proti Zlínu.

Goljanem to nekončí! Sparta má mít zájem o dalšího mladíka Šošonů

Zdroj: fczbrno.cz