25 startů a dost. Bassey mizí z Fortuna:ligy a v NB I bude pod Čerčesovem bojovat o svůj premiérový titul

25 startů a dost. Bassey mizí z Fortuna:ligy a v NB I bude pod Čerčesovem bojovat o svůj premiérový titul

Jeden z podzimních objevů Fortuna:ligy s minulostí v Ústí, Olympii či Vlašimit Fortune Akpan Bassey už zřejmě s Dynamem České Budějovice na herní kemp do tureckého Beleku neodletí.

Jeho příchod má v současné době podle informací serveru isport.blesk.cz dotahovat maďarský gigant a pohárový kat Slavie z loňského léta Ferencváros Budapešť.

Nigerijský rychlík by měl zájemce vyjít na necelých 40 milionů korun, což je s ohledem k tomu, za kolik ho ve své době kupovala jihočeská značka ze Střeleckého ostrova, velmi solidní obnos.

Autor deseti soutěžních branek za podzim, jenž byl jednu dobu spojován i s oběma pražskými "S", zmizel z Českých Budějovic před pár dny a vše by mělo být oficiálně oznámeno poté, co na zelené straně Budapešti úspěšně absolvuje zdravotní prohlídku.

Zatímco na jihu Česka by ho nejspíš čekaly boje uprostřed tabulky, v maďarské NB I bude moci vybojovat svůj první titul kariéry. Soutěžní premiéra by ho mohla čekat 27. ledna, kdy Ferencváros zajíždí na půdu třetího Puskás Akadémia.

Ferencváros, v jehož defenzivě najdeme i bývalého hráče Slovácka či Sparty Eldara Čiviče, mimochodem převzal minulý měsíc ruský trenér Stanislav Čerčesov, jehož si budou někteří čeští fanoušci pamatovat z Eura 1996, na němž v základní skupině chytal proti české repre.

Na návrat do Česka prý má Pavlenka ještě čas: Kdyby se naskytla nějaká nová země a zkušenost, nebránil bych se

Zdroj: isport.blesk.cz