Matějovského pořád baví samotná hra i život v kabině: Dokud o mě bude zájem, budu dál rád u toho

Matějovského pořád baví samotná hra i život v kabině: Dokud o mě bude zájem, budu dál rád u toho

Když si v současnosti čtyřicetiletý funkční veterán v boleslavských službách Marek Matějovský dva roky zpět přetrhl achilovku a rok nehrál fotbal, na jeho úspěšný comeback žádný nízký kurz nebyl. Exsparťan s minulostí v Readingu, jenž se do města automobilů vrátil v roce 2016, však všem pochybovačům ukázal, že na to pořád má...

"Jasně, věk nezastavíte. Moje motivace byla jednoznačná: vrátit se aspoň na hřiště a rozloučit se tam, ne s berlemi. To se mi povedlo. O to víc si vážím, že můžu fungovat aspoň takhle. I když, nebudeme si nic nalhávat, noha už nikdy nebude taková, jaká byla," přiznal v rozhovoru pro magazín Gól bývalý reprezentant Česka.

Nemá v rámci těžkého zimního drilu od hlavního kouče Karla Jarolíma nějaké úlevy? "Jsem domluvený s trenérem. Jde o věci, které se týkají odrazové síly. Achilovka mi nefunguje, jako dřív. S tím už nic neudělám. Takže úlevy mám pouze v tomto směru. Co se týká běhů a podobně, tam žádné nemám," ozřejmil na webu gol.cz špílmachr s 359 starty v české nejvyšší soutěži.

Matějovský je jedním z posledních mohykánů, pokud jde o kreativitu a dál tak nese štafetu po Horváthovi, Kolouškovi a dalších. "Možná i z tohoto důvodu se držím pořád na hřišti. Že mám něco navíc, než ti všichni naběhaní. I dneska je spousta skvělých fotbalistů, nicméně většina kluků je naběhaných, silových," podotkl na serveru gol.cz kolega Skaláka, Škody nebo Suchého.

Co ho vůbec táhne dál táhnout pomyslnou káru? "Motivuje mě samotná láska k fotbalu. Odmala jsem chtěl vyhrávat, být úspěšný. To platí i nadále, určitě i u Pepy Jindřiška, který je ještě starší. Nejzásadnějším parametrem je zdraví, potom už je na každém, jakou chuť do fotbalu má. Mě pořád baví, stejně tak i život v kabině. Dokud o mě bude zájem, budu dál rád u toho," avizoval na gol.cz Matějovský.

Bude ho tedy možno vidět na prvoligových trávnících také v ročníku 2022/2023? "Zatím jsem o tom nepřemýšlel. S trenéry a vedením jsme dohodnutí, že se vždycky domlouváme až ke konci sezony. Nejvíc bude záležet na zdraví a na tom, jestli bude o mě zájem. Podle toho situaci vyhodnotíme a rozhodneme se," uzavřel v rozhovoru pro Gól ostřílený středopolař šestého celku Fortuna:ligy.

Šín? Možná největší objev ostravské zimní přípravy. Svou cestu vidí stejně jako sportovní ředitel Baníku

Zdroj: gol.cz