Kam popluje jablonecká pramička? Jestli zavřou Peltu, nevěřím, že to tam bude mít dlouhého trvání, míní Drulák

Kam popluje jablonecká pramička? Jestli zavřou Peltu, nevěřím, že to tam bude mít dlouhého trvání, míní Drulák

Čerstvý šedesátník Radek Drulák už tři roky nežije v Rakousku, ale v Olomouci, kde je klubovou legendou tamní Sigmy a nejlepším střelcem hanácké historie.

Byť má od klubu svého srdce permanentku, na nejvyšší soutěž nechodí. "Dali mi to kdesi do rohu tribuny, ale o to nejde. Chybí mi osobnosti, nejen v Olomouci, ale celé lize. Skauting prakticky neexistuje," rýpl si vicemistr Evropy z roku 1996, jehož vyjádření nabídl portál idnes.cz.

Zdejší fotbal na nejvyšší úrovni mu znechutily i korupční skandály, které se v poslední době dotkly Romana Berbra s Miroslavem Peltou.

Prvně jmenovaného si pamatuje ještě jako rozhodčího. "Vždycky jsem od něj měl v páté minutě žlutou kartu. A mám od tebe pokoj, řekl mi. Pískal mě třikrát, čtyřikrát. Čahoun s trenkama obepnutými až někam nahoru, arogantní. Vychcanej. Už tehdy byl pofidérní rozhodčí. Ale nikdy jsem se s ním mimo hřiště nesetkal. Možná zaplaťpánbůh," okomentoval bývalého místopředsedu FAČR hulínský rodák, jehož slova nabídl web idnes.cz.

Osobně se zná také s Miroslavem Peltou, jenž byl na úspěšném evropském šampionátu v roce 1996 vedoucím národního mužstva. "Když byla první aféra s Horníkem, měl v ní prsty Pelta. A teď, o pár let později, má v jiné kauze zase prsty. A dělá jako že nic. Nerozumím tomu. Snad má mozek. A on má mozek, je chytrej člověk, znám ho dobře. Na mistrovství Evropy nám dělal vedoucího mužstva. Všechno dobrý. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, tohle si přece nemůže dovolit. Jako kdyby ukazoval: Já jsem pan Nedotknutelnej. Uvidíme, kam pramička jménem Jablonec pojede, jestli to nebude náhodou jeho konec, protože co si budeme namlouvat, jestli zavřou Peltu, tak nevěřím, že to tam bude mít dlouhého trvání," přidal na idnes.cz někdejší střelec Chebu, Oldenburgu, Chemnitzeru, Drnovic, Linze nebo Holic, jehož v současnosti zastihnete ve firmě, jež se zabývá plynem - propanem butanem.

Situace je však klidnější než v dobrodružných devadesátkách. "Naštěstí se nikdo nestřílí, nevybuchují auta. Ale některé věci už byly za čarou a je dobře, že se do toho bouchlo. Už by se to ale mělo vyčistit a držet to. Ono se to dělo i dřív, ale nebylo to tak okatý a nebylo v tom až tolik peněz," uzavřel na portálu idnes.cz nejlepší český fotbalista roku 1996, jemuž nevoní ani video. "Třeba když Slavia dala na podzim Olomouci gól, kdy přihrávající hráč jde rukou proti balonu, je to jasně vidět a oni řeknou, že to bylo rameno. Tomu rozhodčímu bych nedal ani korunu: Marš!"

Soudce Boudník dlužníkem Rogoze, jehož předtím osvobodil. Efotbal psal o jeho možné podjatosti už před lety

Zdroj: idnes.cz