Pro Kuchtu to bude nesmírně složité. Pokud se neprosadí ve více duelech, čeká ho náročný test, tvrdí Bosák

Pro Kuchtu to bude nesmírně složité. Pokud se neprosadí ve více duelech, čeká ho náročný test, tvrdí Bosák

Jednou z největších událostí tuzemského přestupového trhu byl slávistický prodej reprezentačního forvarda Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva.

Nejednoho odborníka příjemně překvapilo to, jak se bývalý útočník Teplic, Slovácka nebo Liberce dokázal ve vršovickém Edenu herně rozvinout a vyzrát a budou moc zvědavi, jak si povede v ruské metropoli..

Nejlepším střelcem třemi tituly opředeného šestého týmu tabulky byl na podzim jednatřicetiletý Fedor Smolov. Další útočníci z kádru německého trenéra Gisdola však až tak produktivní nebyli a čerstvě pětadvacetiletý Kuchta by měl ofenzivu moskevského titána probudit.

Dlouholetý komentátor České televize Jaromír Bosák je ovšem přesvědčen o tom, že to bude mít na východě Starého kontinentu hodně náročné a tlak, který znal ze Slavie, se ještě zvýší. A důvod?

"Je tu jedno velké ale. Ruská liga patří mezi defenzivní a fyzicky náročné soutěže. Nehraje se tam žádný bezhlavý hurá fotbal s otevřenou obranou. Pro Kuchtu to bude nesmírně složité. Pokud by se neprosadil ve dvou třech utkáních, což se v Rusku stane jednoduše, bude to pro něj náročný test,“ citoval dlouholetého člena Realu TOP Praha server seznamzpravy.cz.

V ruské Premier League to skutečně žádné velké střelecké dostihy nejsou. Odehráno je 18 kol a tabulce kanonýrů vládne třináctigólový Gamid Agalarov z Ufy, s tím, že druhý Artem Dzyuba ze Zenitu je na deseti trefách a třetí Mateo Cassierra ze Soči na osmi gólech.

Pakliže by Kuchta v odvetné části ročníku zopakoval svých 12 soutěžních branek ze sešívaného podzimu, zřejmě by to byl velký úspěch.

Dvě trofeje za 5 měsíců a konec! Diego Costa si splnil dětský sen a rozloučil se s Belo Horizonte

Zdroj: seznamzpravy.cz