Jasná třígólová výhra? Jílek spokojen nebyl: Aalborg nám ukázal, v jaké rychlosti a kvalitě bychom měli pracovat

Jasná třígólová výhra? Jílek spokojen nebyl: Aalborg nám ukázal, v jaké rychlosti a kvalitě bychom měli pracovat
OBSAHUJE VIDEO

Sigma vstoupila do letošního ročníku Tipsport Malta Cupu velmi povedeně a v úvodním vystoupení přejela dánský Aalborg třígólovým rozdílem.

Zatímco Jemelka udeřil pět minut před koncem první půle, Greššák a Chytil se prosadili ve druhém dějství.

Jak všechno viděl hlavní trenér Beneše, Navrátila, Růska a spol. Václav Jílek? "Mám na zápas dvojí pohled. Aalborg nám ukázal, v jaké rychlosti a kvalitě bychom měli pracovat. Byl lepší a preciznější v práci s míčem. My jsme neměli takovou kvalitu na míči v přechodové fázi, tam máme na čem pracovat," podotkl na webu sigmafotbal.cz někdejší hlavní kouč Sparty.

"Na druhou stranu jsme se chtěli prezentovat týmovým pojetím, kvalitním napadáním po celý zápas. To jsme zvládli dobře a za to si mužstvo zaslouží pochvalu. Po zápase v Trenčíně jsme si museli pár věcí vyříkat. Náš výkon tam nebyl dost aktivní a emocionální. V úterý jsem naopak z týmu cítil sílu a výsledek je odměna. Aalborg jsme nepustili do tolika šancí. Dokázali jsme ho eliminovat a sami jsme byli od třicáté minuty nebezpečnější. Vytvořili jsme si příležitosti a byli jsme efektivní. Z mého pohledu to bylo zasloužené vítězství. Jsem za výhru strašně rád. Aalborg je silný soupeř a pro nás to byla výborná konfrontace. Je to pro nás důležitý výsledek. Věřím, že se zvedne sebevědomí a přesvědčení, že naše cesta je správná," přidal na klubových stránkách pětačtyřicetiletý odborník z Androva stadionu.

Sigma, která o skóre ovládá turnajovou tabulku, narazí v pátek na Spartak Trnava, který si poradil s rakouský Tirolem.

Tipsport Malta Cup 2022:

SK Sigma Olomouc – Aalborg BK 3:0 (2:0)
Branky: 40. Jemelka, 58. Greššák, 81. Chytil. Rozhodčí: Agius. ŽK: 39. Fossum

Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Greššák (73. Sedlák) – Navrátil (78. Matoušek), Breite, Daněk (46. Zifčák), González (65. Spáčil) – Růsek (65. Chytil). Trenér Václav Jílek.

„Vy o ten titul ještě přijdete,“ vyhrožoval Berbr Slavii. Během čtyř kol se pak její náskok ztenčil z 16 bodů na osm

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.