Sparta? Téma to prý nebylo. Pokud bych ale zaujal na Letné, samozřejmě by mě to potěšilo, přiznává Růsek

Sparta? Téma to prý nebylo. Pokud bych ale zaujal na Letné, samozřejmě by mě to potěšilo, přiznává Růsek

Dvaadvacetiletého forvarda Antonína Růska zdobí status nejdražšího nákupu v historii Sigmy, za nějž bývalý spolumajitel hanácké značky Josef Lébr zaplatil Zbrojovce 13 milionů korun.

Tehdy ho dotyčným krokem "ukradl" Baníku, kam exbrněnského mladíka táhla vize spolupráce s Luboše Kozlem, jehož znal z mládežnických výběrů.

I na Andrově stadionu však nakonec nalezl trenéra, jenž mu vyhovuje a který ho podle jeho slov dokáže dál posunovat. Ano, na mysli máme Václava Jílka...

"Pan Jílek je zkušený kouč, trénoval nadstandardní hráče, tréninky jsou na vysoké úrovni a takovou taktickou přípravu, jaká je tady, jsem ještě nezažil," pochválil svého nadřízeného kolega Beneše, Hubníka, Jemelky a spol., jehož sova nabídl web aktualne.cz.

Autor sedmi soutěžních tref za podzim by však nemusel v Sigmě vydržet moc dlouho. I před pár týdny už se totiž psalo o možném zájmu Sparty. Jak moc vážné tehdejší námluvy byly?

"Četl jsem nějaké zprávy, ale téma to nebylo. Pokud bych ale zaujal na Letné, samozřejmě by mě to potěšilo, vždyť Sparta je náš špičkový klub," přiznal na aktualne.cz Růsek.

Zahraniční vábení jde zatím mimo něj. Když už, do případné ciziny by totiž upřednostňoval cestu přes tuzemskou špičku. S výše zmíněným Lébrem, který má mít nemalá procenta z jeho dalšího přesunu, však nic nerozebírá. "Vím, že se říká, že na mě vlastní fotbalová práva, ale já o tom vůbec nic nevím, pana Lébra ani osobně neznám. Pokud je to ale pravda, samozřejmě je to pro mě o to víc zavazující," uzavřel na aktualne.cz konkurent Vaněčka, Yunise a Zifčáka.

Haraslín: Na Letné se cítím dobře, jsem vytížený, stále ve hře, a to mě baví. Určitě se tím ale nechci uspokojit

Zdroj: aktualne.cz