TOP 10 nejdražších česko-slovenských klubů? Liberec i Boleslav chybí, Slovan Bratislava na první trojku nestačí

TOP 10 nejdražších česko-slovenských klubů? Liberec i Boleslav chybí, Slovan Bratislava na první trojku nestačí

Pokud by se z české i slovenské Fortuna:ligy vybíraly kluby s nejdražšími kádry, trojnásobný mistr země Slovan Liberec by se do první desítky nevešel.

Podle serveru transfermarkt.com mají Stoch, Matoušek, Gebre Selassie, Rabušic, Matoušek, Koscelník, Júsuf a spol. celkovou hodnotu 8,43 milionů eur, což na TOP 10 nestačí.

A to samé platí také pro ambiciózní Mladou Boleslav, jejíž kádr byl na stejném médiu oceněn na 7,98 milionů eur a to i přesto, že obsahuje hned několik žádaných fotbalistů.

Co se týče první desítky, své místo v ní má sedm českých a tři slovenské celky, s tím, že na bedně operuje nejlepší česká trojka Slavia, Sparta a Plzeň.

Nejdražší slovenskou adresou je současný lídr a zaměstnavatel Medveděva, Zmrhala či Weisse Slovan Bratislava, který je celkově čtvrtý a jeho kádr je papírově dražší než v případě páté Dunajské Stredy či desátého Spartaku Trnava.

Protože dělá transfermarkt.com updaty postupně, redakce eFotbal.cz očekává, že už si Jablonec a Slovácko prohodily pozice. Majitel zelenobílých Miroslav Pelta totiž několik známých tváří prodal a čtvrtý tým české ligy z Uherského Hradiště naopak nikoho zásadního nepustil.

Nejhodnotnější česko-slovenské klubové adresy:

(v milionech eur)

1. Slavia - 77,9
2. Sparta - 56,23
3. Plzeň - 22,18
4. Slovan Bratislava - 17,05
5. Dunajská Streda - 14,4
6. Sigma Olomouc - 10,53
7. Baník Ostrava - 10, 4
8. FK Jablonec - 9,58
9. Slovácko - 8,88
10. Spartak Trnava - 8,6

Že Slavia pustí jasně nejlepšího útočníka? Asi má pocit, že počtvrté v řadě vyhraje i bez něj, krčí rameny Vízek

Zdroj: transfermarkt.com