Ve Varnsdorfu odložený sparťan Hušek: V mém věku bych byl rád za cokoli v lize, velká motivace je pro mě cizina

Ve Varnsdorfu odložený sparťan Hušek: V mém věku bych byl rád za cokoli v lize, velká motivace je pro mě cizina

Nyní jednadvacetiletý stoper z typicky fotbalové rodiny Lukáš Hušek se po návratu z mládeže Leicesteru City upsal Spartě, v jejímž áčku však nikdy nenastoupil a přes Pardubice a Viktorii Žižkov se dostal až do Varnsdorfu.

Proč zrovna sever Čech a nyní sedmý tým tabulky, jehož vede Pavel Drsek? "Řešil se zase Žižkov, ale nakonec se něco v pozadí stalo a nedohodli se. Jsem moc rád, že pan Gabriel mi dal šanci. Na Spartě se to sešlo, že do rezervy chodí kluci z áčka, vytížení by nemuselo být takové, jaké bych si přál. Jako kluk z Jablonce ocením, že do Varnsdorfu můžu jezdit služebákem s dalšími Jablonečáky," ozřejmil na stránkách idnes.cz obrovitý střední obránce, jenž na podzim zasáhl do 11 druholigových duelů s bilancí dvou branek a další dvě vystoupení přidal v MOL Cupu.

Není však Varnsdorf i tak málo? Přeci jen ve své době patřil přednímu celku Premier League. "Zatím to beru pozitivně, potřebuji herně růst. Nějaké vytížení ve Varnsdorfu mám. Vždy bych chtěl hrát každý zápas, ale respektuji rozhodnutí trenéra. Jsou tady zkušení stopeři Zbrožek a Kouřil, takže beru každou šanci a snažím se ji chytit za pačesy," doplnil na idnes.cz bývalý mládežnický reprezentant Česka, který si dal za úkol také zlepšení koordinace a sám ví, že byť na tom hodně pracuje i individuálně, při jeho výšce tomu bude až do konce kariéry.

Letenské "S" by navíc stále mělo mít jeho vývoj pod kontrolou. "Sparta? Berou to v půlročním sledu, kdy vás hodnotí, jak vidí váš progres. Sparta je pro mě top v Česku, ale v mém věku bych byl rád za cokoli v lize. Velká motivace je pro mě cizina, a to nemluvím o top pěti ligách. Klidně nižší soutěže. Lákalo by mě to hodně. Vím, že když se Češi někam dostanou, jsou uznávaní. Pro mě je to nejvíc. Nechci se hnát někam za nesmyslnými ambicemi, musí to dávat hlavu a patu. Cizina je můj kariérní cíl. Jak to jednou člověk poznal, chce to zažít zase," přiblížil na idnes.cz zadák, jehož mužstvo čeká o víkendu příprava proti Táborsku.

Výborně rychlostně vybavený Látal se odpojil od olomoucké výpravy a čeká ho složitá záchranářská mise

Zdroj: idnes.cz