S Rumunskem nepostoupil na mundial, se Slavii nedosáhl na lepší pohár. Přesto Stanciu hlásí: Byl to skvělý rok!

S Rumunskem nepostoupil na mundial, se Slavii nedosáhl na lepší pohár. Přesto Stanciu hlásí: Byl to skvělý rok!

Na začátku zimní přestávky se spekulovalo, že by na jaře nemusel sešívaný dres oblékat. Jeho agentka Ana Prodan jej směřovala do klimaticky příznivějších krajů. Teď je nicméně Nico Stanciu se Slavií na přípravném kempu v Portugalsku. A nic nenaznačuje, že by hru souboru Jindřicha Trpišovského neměl jako špílmachr řídit i na jaro.  

Čtyřiatřicet zápasů za klub a reprezentaci. Takový je konečná bilance Nica Stancia za podzim 2021. A i když musel překonat některá velká zklamání, zpětně fotbalový rok hodnotí jako velmi úspěšný. “Byl to těžký začátek. Myslím tu část, kdy jsme nepostoupili do Ligy mistrů ani do Evropské ligy. Ale myslím si, že potom se nám dařilo dobře. Začalo se nám dařit i v lize a v Evropské konferenční lize. Myslím si, že rok jsme zakončili dobře, ale bylo to velmi náročné,“ bilancoval pro web Slavie v Portugalsku Stanciu s tím, že díky slávistickému doublu nebo postupu do čtvrtfinále Evropské ligy a jarního play-off  Konferenční ligy se jednalo o úspěšný rok.

A nyní se na téměř třítýdenním soustředění připravuje v Portugalsku na jaro. “Nikdy jsem nestrávil tolik času na jednom soustředění. Myslím, že to je v pořádku, protože tu máme dobré podmínky pro trénování. Myslím, že kdybychom zůstali v Praze, nemohli bychom trénovat tak dobře, protože hřiště nejsou v dobrém stavu. Mně to je jedno, jestli zůstaneme dvacet dnů nebo čtrnáct, já jsem rád, že jsem s týmem," hlásí z kempu kde Jindřich Trpišovský cepuje svůj tým. 

A všímá si mimo jiné progresu, který zaznamenává jeho kamarád Srdjan Plavšič, kterého trenéři začínají testovat na pro něj neobvyklé pozici levého beka. “Ano, Srki měl zatím skvělé soustředění. Už když přišel, tak jsem říkal, že je to velmi dobrý hráč. Myslím, že každý potřebuje trochu času na aklimatizaci. Jak ho znám i jeho bojovnou srbskou povahu, tak jsem si jistý, že bude lepší a lepší a pomůže týmu,“ uzavírá Stanciu.

zdroj: slavia.cz