Vacek a Le Giang? Není to ideální signál. Fandové Bohemky jsou srdcaři a chtěli by vědět, jak to s hráči je, míní Rajnoch

Vacek a Le Giang? Není to ideální signál. Fandové Bohemky jsou srdcaři a chtěli by vědět, jak to s hráči je, míní Rajnoch

Jan Rajnoch se ve svém posledním komentáři pro sport.cz zaměřil i na komunikaci klubů s hráči, s tím,  že jako konkrétní případ zmínil nečekaně brzké konce Kamila Vacka a Patrika Le Gianga ve vršovickém Ďolíčku.

Podle současného kouče Motorletu Praha by si oba zkušení borci zasloužili důstojnější rozloučení. "I mně se stalo v Olomouci, že mi najednou, z ničeho nic přeřadili do béčka. Vím, jak se ti kluci cítí, a apeluji na kluby. Je to sice nepříjemný, říkat hráčům takové věci, fotbalistu to zabolí, ale zpětně si vyhodnotí, že to bylo určitě lepší řešení. Všechno je o komunikaci, a i díky ní se buduje důvěra v celém fotbale," napsal exreprezentant.

I když je nyní kvůli tomu v centru pozornosti klub Bohemians Praha 1905, podobné věci se v minulosti podle něj staly i většině dalších celků. "U nás je to snad historicky. Z pohledu Klokanů to není ideální signál, samozřejmě klub pracuje v nějakých podmínkách, má nějaké možnosti, ale všechno by mělo mít nějakou kulturu. Je to věc majitelů klubů, sportovních ředitelů, trenérů. Měli by najít čas a s hráči si sednout, vše jim říct a zdůvodnit, že je to tak a tak. U Kamila Vacka vím, že by to vzal a nedělal by nějakou neplechu," přidal na sport.cz čtyřicetiletý internacionál.

Podle někdejšího obránce klokanů by nemuselo být od věci více zasvěcovat také samotné příznivce. Po pár letech služeb vše odbýt jednou větou, že si ten a ten hráč může hledat nové angažmá, je prý nedostačující. "Bohemka je navíc pověstná svou fanouškovskou základnou, která ráda diskutuje. Jsou to srdcaři a chtěli by vědět, jak to s hráči je. Komunikace je prostě důležitá a je jedno, zda jde o okres, nebo o ligu. Je třeba, aby se obraz fotbalu změnil a fanoušci pak budou chodit na zápasy ve větší počtu. Skvěle to zvládla Slavia s Baníkem ohledně přestupu Sora. Všechno bylo jasné, obě strany byly spokojený po všech stránkách, je to příklad, že to i v Česku jde," uzavřel na sport.cz bývalý stoper Cottbusu, Liberce, Slovácka, Boleslavi i Olomouce, jenž si zahrál také na třech tureckých adresách.

Balotelli byl odměněn za své výkony v Süper Lig, Mancini ho po několika letech bude chtít vidět v národním mužstvu

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.