Nieciecza neúspěšně vábila baníkovce Pokorného s Jánošem. Jeho postoj byl pro Látala velkým zklamáním...

Nieciecza neúspěšně vábila baníkovce Pokorného s Jánošem. Jeho postoj byl pro Látala velkým zklamáním...

Radoslav Látal už je dostatečně ostříleným trenérem i v zahraničí, o čemž svědčí jeho mise v Košicích, Trnavě, Dynamu Brest nebo Piastu Gliwice, jehož vedl dokonce ve dvou různých časových etapách.

V roce 2022 pak zažije polskou nejvyšší soutěž znovu, protože se před pár týdny upsal tamnímu celku Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

"Ekstraklasu jsem pořád sledoval, ale ne už tolik, když jsem trénoval v Olomouci. Jezdil jsem taky do Gliwic, kde mám spoustu kamarádů. Zanechal jsem tam, myslím, dobrou stopu. S Piastem jsme společně letěli z Katovic i na soustředění do Turecka, v leteckém speciálu byly ještě další dva polské mančafty. Nejdu do úplně neznámého prostředí, občas mi lidé z Polska volali, když chtěli znát můj názor na některého hráče, kterého si v Česku vytipovali. Z Piastu se často ozval i jeho sportovní ředitel, se kterým mám dodnes velmi dobrý vztah. O mém novém polském angažmá pochopitelně věděli a popřáli mi hodně štěstí, ať se mi daří, i když to budu mít hodně těžké uspět. Střetneme se ve vzájemném zápase doma až v závěru jara tři kola před koncem Ekstraklasy," uvedl v interview pro časopis Gól dvaapadesátiletý odborník.

V novém působišti má smlouvu na rok a půl s opcí na další sezonu. Důvod je prostý. "Ta je tam pro případ, že bychom z Ekstraklasy po této sezoně sestoupili a hned se do ní vrátili. S Radimem Kučerou jsme na společném angažmá nebyli domluveni. Jirka Neček, který mi dělal asistenta na většině předchozích štací, vzal před Vánocemi třetiligový Uničov. Volal jsem Radimovi ještě před prvním jednání s Niecieczou, ať o této možnosti popřemýšlí," přiblížil na stránkách gol.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Cesta k záchraně ovšem nebude vůbec snadná a vstup do jara je podle Látala hodně těžký. "Začínáme s doma Jagiellonií, což je pro mě docela pikantní premiéra při návratu do Polska. Jagiellonia mě chtěla loni v zimě, byli jsme už domluveni, ale Sigma, ve které jsem měl ještě smlouvu do léta, mě neuvolnila. Pak hrajeme ve Varšavě s Legii, která je jako úřadující mistr až předposlední a potom nás čeká zase venku podzimní lídr Lech Poznaň. Musíme jít zápas od zápasu, pokusit se co nejdřív smazat šestibodovou ztrátu na záchranu a protlačit v tabulce nahoru. Může se stát, že se nám nepodaří udržet v Ekstraklase, potom bychom už chtěli postupně budovat mužstvo na příští sezonu, aby mělo potenciál okamžitě se vrátit zpátky nahoru," ozřejmil na gol.cz rodák z Prostějova, jenž vedl na české půdě nejen Sigmu, ale i Opavu, Frýdek-Místek, Sokolov nebo Baník Ostrava.

Látalův pokus o zázrak vypukne čtvrtý únorový den. Mohl by jeho družinu posílit po Matěji Hybšovi i další český krajánek? "Po plzeňském Matěji Hybšovi hledáme ještě další posily v Česku. Nějaké hráče máme i vytipované, ale jsme časem docela tlačeni do úzkých. Byli jsme dohodnuti s Baníkem na Adamu Jánošovi, ale s ním jsme se bohužel nedomluvili na finančních podmínkách… Možná spoléhá na to, že bude v létě volným hráčem. Bylo to pro mě velké zklamání, protože jsme mu ve třiceti letech nabízeli na rok a půl velmi slušnou smlouvu, a ještě bychom museli zaplatit Baníku odstupné. Musím zároveň říct, že Baník nám vyšel vstříc, i když jednání bylo delší. Měli jsme zájem i o stopera Jakuba Pokorného, u něj to bylo úplně opačně. S ním jsme se dohodli, ale Baník ho nechtěl pustit, pokud nesežene na tento post adekvátní náhradu, což se mu nepodařilo," zakončil na gol.cz Látal.

Čtyři hvězdné transfery, které stále mohou přijít v zimním přestupovém okně

Zdroj: gol.cz