Gebre Selassie: Určitě bych si dovedl představit působení v Liberci i v jiné roli, ale není to jen o tom, co si maluju já

Gebre Selassie: Určitě bych si dovedl představit působení v Liberci i v jiné roli, ale není to jen o tom, co si maluju já

Pětatřicetiletý exreprezentant v libereckých službách Theodor Gebre Selassie přiznal, že je pro něj právě probíhající zimní příprava kapku nezvyk. Období, jak ho známe z Česka, totiž naposledy absolvoval dekádu zpět.

"Na umělé trávě to není ideální, ale jsem rád, že jsme mohli dvakrát vyjet na soustředění do Turecka, na přírodní trávě to je vždy lepší. Zatím to naštěstí přežívám ve zdraví," informoval na webu idnes.cz bývalý pravý bek Werderu Brémy.

Opětovný pobyt na stadionu U Nisy si trojnásobný šampion české nejvyšší soutěže z let 2008, 2009 a 2012 jednoznačně užívá. "Hrát znovu za Liberec je fajn, i když začátky jsem si pochopitelně představoval jinak. Ale časem jsme se stabilizovali a věřím, že jsme na dobré cestě. V Liberci jsem spokojený já i rodina. I naše životy sice komplikuje koronavirus a karantény, ale tím se nevymykáme," přidal na idnes.cz svěřenec Luboše Kozla.

Na startu podzimu to vypadalo s podještědskou družinou bledě, po výměně trenérů se však klubové postavení vylepšilo a nynější devátá pozice až tak špatná není. "Kvalitu v týmu určitě máme, ale potřebujeme zapracovat na tom, abychom z těch šancí, které si vytvoříme, vytěžili víc. Myslím si, že jsme hodně zlepšili přechod dopředu, ale občas nám chybí finální řešení," přiznal idnes.cz citovaný Gebre Selassie.

A jak dlouho ještě hodlá být aktivním fotbalistou na nejvyšší úrovni? "Uvidíme, jaké bude jaro. Záleží na tom, jak mi bude držet zdraví a jak dokážu být ještě platný pro tým. Během jara vyhodnotím, jak na tom jsem, a pak se rozhodnu. Jestli bych si dokázal představit působení v Liberci v jiné roli? Určitě dovedl, ale není to jen o tom, co si představuju já," podotkl na idnes.cz ostřílený hráč, jenž v minulosti prošel také Jihlavou či Slavií.

Zdroj: idnes.cz