Nejde, aby Teplice zmizely z fotbalového světa téhle republiky, to by bylo neštěstí, tvrdí šéf sklářů Šedlbauer

Nejde, aby Teplice zmizely z fotbalového světa téhle republiky, to by bylo neštěstí, tvrdí šéf sklářů Šedlbauer

Mohamed Tijani, Filip Mucha, Filip Žák, Dejan Boljevič. I tyto nové posily Sklářů by měly momentálně předposlednímu celu prvoligového peletonu pomoci výše.

Podzimní část se šéfovi představenstva Pavlovi Šedlbauerovi příliš nelíbila a výsledkově to bylo podle jeho slov velice špatné. "Určitá naděje jsou poslední zápasy. Herně se mužstvo v závěru podzimu nechovalo špatně. Ani na jeho začátku: v Českých Budějovicích i Olomouci jsme hráli hezký fotbal, ale prohráli jsme. Věřím, že se to bude někam posouvat," uvedl v interview pro idnes.cz první muž sklářů.

Když před pár měsíci média pasovala žlutomodré na jednoho z kandidátů na sestup, on sám se tomu divil. "No jo, bohužel měli novináři víc pravdy, než byla moje naděje. To se stává. Chci pevně věřit, a nakonec i musím, že záchranu uhrajeme. Ano, tahle fáze teplického fotbalu je velice mizerná a mrzí mě, že za mé éry. Ale chci věřit, že se dostaneme zpátky na místa, kam patříme. I když pochopitelně shánění peněz je čím dál obtížnější. Netýká se to jen teplického klubu, ovšem naše náklady jsou vysoké kvůli ohromnému stadionu, který musíme držet při životě," připomněl na idnes.cz Šedlbauer.

Neobávají se na Stínadlech hrozby baráže? "Myslím, že asi zůstaneme ve skupině, která bude hrát nadstavbu o záchranu. A já věřím, že baráži se vyhneme, měl bych z ní veliké obavy. Už můj předchůdce Franta Hrdlička mi říkal: Jak o něco opravdu jde, tak jim to nejde. To už je dlouhodobý teplický problém. Měl bych obavu, že by v baráži mohlo být mužstvo, které by se rvalo daleko víc, než bychom byli schopní vyhecovat my náš tým. Roli by mohla hrát euforie. Už Pardubice nebo Hradec Králové prokázaly nadšení, které jim vytočilo výkon někam jinam než normálně. Po prohraném zápase s Hradcem mi říkal tohle náš bývalý trenér pan Hejkal: Samozřejmě, vy máte daleko lepší fotbalisty než my. Ale u vás už jsou někteří, kteří si říkají, tahle tráva není dost zelená, míč není dost kulatý. Zato moji jsou naprosto šťastní, že jsou v 1. lize, září jim oči a chtějí se rvát o každý balon. Tak to je. Samozřejmě jim to nevydrží věčně, taky to z nich vyprchá a dostane se to do normálního průměru, který máme my," zaznělo z úst ostříleného funkcionáře, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Celkově se však snaží být optimistou. "Jsem přesvědčený o tom, že se určitě vrátí i lepší časy. Nejde, aby Teplice zmizely z fotbalového světa téhle republiky. To by bylo neštěstí," uzavřel na idnes.cz bojovně naladěný nadřízený Jarošíka, Hunala, Verbíře, Poustky a spol.

Plánům Trpišovského už nerozumím, ze Stanciua by byl klidně Vietnamec, říká ostře Vízek

Zdroj: idnes.cz