Doposud jsme žili z roku na rok, přiznává spolumajitel Žižkova a mluví o historickém okamžiku pro Viktorii...

Doposud jsme žili z roku na rok, přiznává spolumajitel Žižkova a mluví o historickém okamžiku pro Viktorii...

Celek FK Viktoria Žižkov, který si před pár dny poradil s Baníkem Sokolov, má zase konečně po řadě nepříjemných peripetií svůj domov.

Smlouva o dlouhodobém pronájmu mezi vedením klubu a zástupci Městské části Prahy 3 se podepsala symbolicky přímo na hrací ploše.

Kontrakt byl uzavřen na dobu třiceti let do roku 2052 a to za jednu korunu ročně, což se zdá být nabídkou, jež nešlo odmítnout...

Vlastník stadionu se navíc zavázal, že investuje do rekonstrukce a nutných úprav chátrajícího stánku 25 milionů korun.

Samotný klub, který přezimuje ve FNL na posledním místě, se pak bude o stadion v Seiffertově ulici a někdejší eFotbal.cz arénu starat a zajišťovat jeho chod i údržbu.

"Jsem velice rád, že se po mnoha měsících vyjednávání podařilo dospět ke konečnému znění nájemní smlouvy na stadion pro Viktorku, díky které má v tuto chvíli klub svou sportovní budoucnost plně ve svých rukou. Podmínky, které se podařilo v rámci jednání o nové nájemní smlouvě dohodnout, jsou podle mého názoru výhodné jak pro městskou část, která se nebude muset do budoucna o stadion starat, tak pro klub, který má jistotu zázemí pro své působení," citoval web fkvz.cz slova radního pro majetek a investice Jana Maternu.

Nadšen je i spolumajitel Milan Richter. "Pro Viktorku jde o historický okamžik a to bez přehánění. Doposud jsme žili z roku na rok. Nová dlouhodobná nájemní smlouva dává klubu jistotu a jejím podpisem jsme získali skutečný domov. Naše heslo je Jedna čtvrť, jeden klub, jedno srdce a já jsem moc rád, že tento týden došlo k jeho naplnění," doplnil spolupracovník Jiřího Rývy na stránkách fkvz.cz.

Martin Pulpit a jeho hráčský kádr tak nyní budou mít ještě větší klid na práci a mohou se naplno soustředit na udržení druhé nejvyšší soutěže. V kalendářním roce 2022 ještě Batioja a spol. během pěti příprav neprohráli a určitě se budou mít od čeho odpíchnout.

Ostrava jako město i klub by si evropské poháry určitě zasloužily, říká Lischka. Z facky od Slavie si nic nedělá...

Zdroj: fkvz.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.