Kozák i Jonáš vidí, že když budou pracovat a rozvíjet se, dveře do áčka mají otevřené, hlásí Rosický

Kozák i Jonáš vidí, že když budou pracovat a rozvíjet se, dveře do áčka mají otevřené, hlásí Rosický
OBSAHUJE VIDEO

Byť vzala Sparta do zimní přípravy hned několik mladíků z rezervy, nad níž bdí Michal Horňák, dvacetiletý Tomáš Jonáš ani jeho vrstevník Matyáš Kozák, už se do kádru nevešli.

Proč? "Do přípravy šli čtyři jiní hráči z béčka. Zásadní je, že kluci z B-týmu vidí cestu a to, že dveře do áčka jsou pro ně dokořán otevřené, když budou dobře pracovat, hrát a budou se dále rozvíjet," vysvětlil na stránkách sparta.cz jednačtyřicetiletý funkcionář Tomáš Rosický.

"Jonáš s Kozákem jsou talentovaní kluci, kteří udělali velký progres. Matyáš Kozák měl často zranění, u něj je třeba, aby zůstal fit. Nikde není psáno, že zrovna oni dva nepůjdou do přípravy v létě. Důležité je ale celé to nastavení. Kluci vidí, že když budou pracovat a rozvíjet se, dveře do A-týmu mají otevřené," zopakoval muž zodpovědný za přestupovou politiku momentálně třetího celku Fortuna:ligy.

Forvard Kozák, jehož tržní cena je 200 milionů eur a který se svého času neúspěšně pokoušel prorazit v Teplicích, má s klubem smlouvu do léta 2023.

Střední záložník Jonáš stojí podle transfermarkt.com navlas stejně a také jeho čekají na jaře po boku Večerky, Červaka, Vydry a spol. boje ve FNL.

Costova budoucnost by měla být spojena se Spartou. Čekáme, až ukončí hráčskou kariéru, říká Rosický

Zdroj: sparta.cz