Útočníkem číslo jedna bude Krmenčík, netají se před začátkem jara Trpišovský

Útočníkem číslo jedna bude Krmenčík, netají se před začátkem jara Trpišovský

Chabá podzimní bilance 400 odehraných ligových minut a čtyř gólů by v případě Michala Krmenčíka měla na jaře značně nabobtnat. Jeho boss Jindřich Trpišovský se totiž netají, že po odchodu Jana Kuchty do moskevského Lokomotivu je pro něj někdejší střelec Plzně nebo Brugg hlavní volbou na hrot sešívaného útoku.  

Úplný vrchol sestavy mají pro první jarní kolo proti Karviné v Edenu pořešené. Na místě hrotového útočníka by měl nastoupit Michael Krmenčík. Velká letní posila podle kouče Slavie zapracovala během zimní přípravy na svých nedostatcích. “Vypadá nejlíp za celou dobu působení ve Slavii," citoval Trpišovského Denik.cz. A Krmenčík se tak  v hierarchii slávistických možností do základní sestavy jasně posunul na první místo. Částečně i proto, že po odchodu Kuchty do Lokomotivu a Alijagiče (na hostování) do Liberce, Slavie příliš možností nemá. A vedle Stanislava Tecla se počítá s možnými záskoky spíš ofenzivních záložníků Ivana Schranze a Ondřeje Lingra.

Tyto hráče nicméně bude Jindřich Trpišovský potřebovat spíše do rovnice řešící další otazník v jinak relativně stabilizovaném kádru sešívaných. Nicolae Stanciu dolaďuje svůj odchod do čínského Wuhanu a ve slavistické základní jedenáctce tak vzniká volný prostor pod hrotem, kde Stanciu operoval. Podle Trpišovského bezkonkurenčně. “Ztrácíme nejlepšího hráče ligy a je na nás, abychom ho nahradili," komentoval odchod jednoho ze svých lídrů Trpišovský. Na místě Stancia by se podle fotbalových odborníků mohli především objevovat Ondřej Lingr nebo Emil Madsen.

Zdaleka nejlepší ligovou ofenzívu - Slavia v podzimních devatenácti zápasech nastřílela 51 gólů, o pět víc než třetí Sparta, o deset víc než třetí nejproduktivnější tým ligy: Baník - tak čeká jaro v úplně novém složení. Slavia sice nevylučuje možnost, že by ještě mohla přivést útočníka, vzhledem k absenci domácích talentů slvistického kalibru a rozhlížení se v zahraničí nicméně není pravděpodobné, že by tento byl okamžitě hozen do hluboké vody, Vystříli Krmenčík a spol. Slavii titul?

zdroj: Deník