Proč si dělá Alijagič legraci z Musy a co si myslí o Liberci, jehož vždy bral jako rodinný klub?

Proč si dělá Alijagič legraci z Musy a co si myslí o Liberci, jehož vždy bral jako rodinný klub?

Osmnáctiletý slávista Denis Alijagič během své vlašimské mise přesvědčil, že ve druhé lize střílet branky dokáže. Jak tomu ale bude ve Fortuna:lize?

Bývalý svěřenec Martina Hyského na to zkusí navázat pod taktovkou Luboše Kozla, do jehož severočeského týmu byl sešívaným "S" odeslán do letošního června.

Protože Slovan nastřílel během 19 podzimních zápasů jen 17 branek, což je třetí nejhorší bilance z celé ligy, Alijagičova produktivita by se mu moc hodila...

"Je to hodně gólový útočník, typický hrotový hráč, který se cpe do šestnáctky a umí zakončit," představil čerstvou akvizici sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Sám ofenzivně laděný hráč dorazil pod Ještěd pozitivně naladěn a z toho, že s ním ještě Jindřich Trpišovský na jaro nepočítá, žádnou tragédii nedělá.

"Měl jsem za cíl porvat se o místo v A-týmu Slavie, ale nakonec jsme se s trenéry dohodli, že bude lepší, když půjdu do týmu, který o mě má zájem a je také ambiciózní. Věřím, že tady budu mít větší možnost nastupovat v první lize," uvedl v interview pro idnes.cz bosenskými kořeny ošlehaný rodák z Prahy.

Pobyt u trojnásobných mistrů země mu lichotí. "Liberec jsem vždycky bral jako rodinný klub, který posouvá hráče do top týmů v Česku, nebo je sám dokáže prodávat do ciziny. Uvědomuje si svoje možnosti, ale vždycky chce hrát co nejvýš,“ pokračoval na idnes.cz Alijagič.

Tomu klub doporučil také Petar Musa, se kterým je v kontaktu i po jeho odchodu do Portugalska. Také on totiž prošel libereckým prostředím. "Dělám si z něj trochu legraci, že jsem o krok napřed. On přišel do Liberce o rok starší a ve druhé lize dal předtím míň gólů. Jsme velcí kamarádi a oba milujeme střílení gólů,“ uzavřel na idnes.cz nový vážný konkurent Júsufa, Rabušice, Rondiče a spol.

Kozák i Jonáš vidí, že když budou pracovat a rozvíjet se, dveře do áčka mají otevřené, hlásí Rosický

Zdroj: idnes.cz