Proti Karviné to vždycky bolí. Má nejvyšší mužstvo v lize, které je plné výborných hlavičkářů, varuje Trpišovský

Proti Karviné to vždycky bolí. Má nejvyšší mužstvo v lize, které je plné výborných hlavičkářů, varuje Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

První únorovou sobotu roku 2022 by se měl v Edenu odehrát souboj Davida s Goliášem. Do Vršovic, kde je doma úřadující ligový šampion a momentální lídr tabulky, totiž dorazí poslední Karviná.

"Vstup je vždycky důležitý, potřebujeme navázat na přípravu. Sled zápasů je pak hodně rychlý. Všichni si přejeme, abychom dobře odstartovali a navázali na výkon s Baníkem, zůstali zdraví a dobře vstoupili do jarní části," uvedl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

Soubor kouče Bohumila Páníka během zima vydatně posiloval a když na sebe oba celky narazily naposledy, v srpnu z toho byla nečekaná remíza 3:3. "Odehráli jsme tam těžký zápas, měli jsme ho dobře rozehraný, ale ztratili jsme ho kvůli dvěma gólům ze standardních situací. Bylo to podobné jako teď doma s Baníkem. Musíme si na standardní situace dávat pozor, Karviná má nejvyšší mužstvo v lize, které je plné výborných hlavičkářů. Navíc tam je nový trenér, který využil zimní pauzu k přetvoření kádru. Nevyhráli, protože u nich několikrát zasáhl covid a zranění, ale je to soupeř, který hraje neustále dost podobně. Mají spoustu vysokých hráčů, spoléhají se na rychlé protiútoky a jsou velice soubojoví. Utkání proti Karviné vždycky bolí a rozhodují se v pokutových územích. Musíme do toho dobře vstoupit a dohrát to lépe," zaznělo z úst někdejšího vůdce Liberce i Žižkova.

Generálka s Baníkem se povedla, tak je na co navazovat. Nejistý start je zatím jak u Lukáše Masopusta, tak u Alexandera Baha. "Směrem k prvnímu zápasu máme jasno, čekáme jen, jestli bude Lukáš Masopust k dispozici. Vypadá to ale, že bude. Ve středu byl ještě individuálně, ale ve čtvrtek půjde do týmového tréninku. Jestli bude hrát v základní sestavě uvidíme i podle Alexe Baha, který má drobnější zranění z tréninku. Uvidíme, jestli bude k dispozici nebo ne. Kromě Alexe jsou všichni hráči zdraví a připravení k zápasu," doplnil šéf slávistické lavičky, jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

A co pohled hráčské kabiny? Vše shrnul záložník Ondřej Lingr, jenž se svého času přesunul do metropole právě z Karviné. "Těším se ohromně, protože pauza byla dlouhá a už se všichni nemůžeme dočkat, až začne liga a Konferenční liga. V sobotu je to první krok, který musíme zvládnout. „Myslím si, že se budou chtít vytáhnout, jako vždycky na silnějšího soupeře. Jim nezbývá nic jiného než podat nadstandardní výkon. My k tomu musíme přistoupit jako ke každému zápasu, soustředit se sami na sebe a zvítězit. Musíme si dát pozor i na nové posily, ale my se na ně připravíme a zvítězíme," slíbil sešívaným fanouškům třiadvacetiletý rychlík.

Sivok teď nového útočníka nechce, aby nebrzdil vlastního odchovance. A zatím si neplácl ani s Brandnerem...

Zdroj: slavia.cz