Každá série jednou končí. Do derby se oklepeme, hlásí Ševčík po nečekané ztrátě s Karvinou

Každá série jednou končí. Do derby se oklepeme, hlásí Ševčík po nečekané ztrátě s Karvinou

Generálku na ligu sešívaní proti Ostravě zvládli, ale v prvním ostrém zápase jara selhali. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského doma v Edenu překvapivě padli s poslední Karvinou a po závěrečném hvizdu nebylo příliš do řeči ani Petrovi Ševčíkovi, který měl na paži kapitánskou pásku.

První utkání jara nevyšlo podle představ a Slavia tak dala šanci svým pronásledovatelům. Zatímco Sparta na půdě Českých Budějovic urvala jen bod za bezbrankovou remízu, Plzeň se v neděli může dostat do čela tabulky, pokud vyzraje proti Hradci Králové.

„Myslím, že to pro nás byl hodně těžký zápas i přes velkou dominanci na míči. Karviná to víc než dobře odbránila. My jsme byli takový moc pomalý na míči, málo jsme otáčeli hru a málo se dostávali do koncovky. Měli jsme sice hodně centrů a takových závarů, ale žádnou vyloženou šanci. Tedy až na tu penaltu, takže to asi byla ta hlavní příčina,“ snažil se kapitán Slavie pojmenovat důvod nečekané ztráty.

Také Ševčík v rozhovoru pro klubové stránky potvrdil, že absence Nicolae Stancia v týmu je znát. „Je to jeden z nejkreativnějších hráčů, co tady byl. V tomhle zápase by nám samozřejmě pomohl, ale Nico už tu není a my se musíme ohlížet na sebe a snažit se ho nahradit,“ pokračoval sedmadvacetiletý záložník. Který v této ligové sezóně naskočil do devíti zápasů a připsal si jednu asistenci.

Domácí neporazitelnost v Edenu trvala dlouhých 59 utkání, navíc klub z Vršovic čeká ve středu derby se Spartou v rámci MOL Cupu. „Určitě nás to mrzí, ale jedna série končí a další může začít. Musíme se z toho hlavně oklepat. Myslím, že ty hlavní chyby si rozebereme na videu a už další den hodíme zápas za hlavu, budeme se chystat na Spartu. Jsme dost zkušený tým, abychom si s tímhle poradili a zvládli středeční zápas,“ dodal Ševčík.

Zdroj: slavia.cz