Barcelona získala cenný skalp Atlétika, Sevilla a Real Sociedad braly jen bod

Páteční předehrávkou odstartovalo třiadvacáté kolo španělské nejvyšší soutěže a Getafe si v něm vyšláplo na Levante. Domácí udeřili již v první minutě a v prvním poločase pojistil náskok autor první trefy Ünai. V nastaveném čase druhého poločasu pak upravil na konečných 3:0 Aleňa.

Sobotní program odšpuntoval duel mezi Elche a Alavésem. Ze zisku tří bodů se nakonec radovali domácí, kteří udeřili hned ve třech případech zásluhou Milly a Fidela. Za hosty se střelecky prosadil Jeselu. Zatímco Osasuna se Sevillou uhrála bezbrankovou remízu, Celta Vigo díky dvěma trefám Méndeze brala výhru s Vallecanem.

Valencia v nedeli přivítala na své půdě Real Sociedad, ale přítomní fanoušci se nakonec žádné trefy nedočkali. Mnohem více zábavy nabídl šlágr kola na Camp Nou, kde Barcelona porazila Atlético Madrid 4:2. Katalánský obr dokázal v první půli reagovat na úvodní trefu Carrasca hned čtyřmi góly, které obstarali Alba, Gavi, Araujo a Alves. Snížit se pak podařilo už jen Suárezovi.

Barcelona - Atlético Madrid 4:2
Branky: 10. Alba, 21. Gavi, 43. Araujo, 49. Dani Alves - 8. Carrasco, 58. Suárez

Real Betis - Villarreal 0:2
Branky: 41. Torres, 83. Capoue

Real Madrid - Granada 1:0
Branka: 74. Asensio