Nemám proč utíkat, hlásí liberecký kapitán Mikula. Rekordmana Janů ale dle svých slov neohrozí...

Nemám proč utíkat, hlásí liberecký kapitán Mikula. Rekordmana Janů ale dle svých slov neohrozí...

Kariéra třicetiletého kapitána Jana Mikula bude i nadála spojena s podještědskou značkou ze stadionu U Nisy, na níž operuje již více než pět let.

Po dalším prodloužení pracovní dohody by měl exslávista s krátkou minulostí ve Vysočině Jihlava vydržet v klubu Ludvíka Karla minimálně do 30. června 2024.

"S rodinou jsme tady zabydlení a spokojení, Liberec je pěkné město, takže nemám proč utíkat. Slovan je dobrý klub, jsou tu kvalitní hráči a udržet se tu není jednoduché. Když tady budu dál hrát, tak budu spokojený. Ve fotbale ale člověk nikdy neví," uvedl na webu fcslovanliberec.cz zadák, který zažil na severu Čech již pět trenérů.

Během pěti let v modrobílém trikotu se propracoval mezi deset hráčů s nejvíce starty v dresu Slovanu a momentálně je na čísle 142.

"Není to tak dávno, co jsem dostal dres za 100 ligových startů za Slovan a po každé přípravě si říkám, že nechápu, jak to někteří hráči mohli vydržet skoro až do čtyřiceti, takže tolik zápasů jako Tomáš Janů určitě nezvládnu," připomněl legendu Liberce se 310 vystoupeními Mikula.

Na takového čtvrtého muže pořadí Miroslava Holeňáka se 184 zápasy by si však troufnout mohl, ne? V liberecké hierarchii by ho mohl odsunout pod sebe již v ročníku 2022/2023.

Vyškov ulovil posilu z MLS. Chci dát za jaro aspoň pět šest branek, hlásí mládežnický reprezentant

Zdroj: fcslovanliberec.cz