Straku těší, že se tu domácí pohár konečně bere prestižně. A jeho tip na čtvrtfinále? Věřím, že 2:1 vyhraje Sparta

Straku těší, že se tu domácí pohár konečně bere prestižně. A jeho tip na čtvrtfinále? Věřím, že 2:1 vyhraje Sparta

První velké derby slavných pražských "S" v právě probíhajícím roce 2022 se odehraje druhou únorovou středu a stane se tak v Edenu v rámci čtvrtfinále MOL Cupu.

Co od tohoto pohárového šlágru očekává kouč František Straka, jenž v posledních dvou dekádách trenérsky pracoval jak na Letné, tak ve Vršovicích?

"Moc se na derby těším. Zápas bude mít po všem, co se teď stalo, obrovský náboj. Oba týmy udělají maximum pro to, aby se dokázaly rehabilitovat. Bude to úplně jiný zápas, než obě mužstva sehrála o víkendu. Sám jsem zvědavý, jak oba týmy do zápasu vstoupí, jak se bude hrát. Musím říct, že mě také těší, že se tady domácí pohár bere konečně prestižně. V minulosti to tak úplně nebylo, ale týmy si začínají uvědomovat, jak je super pohár vyhrát, koneckonců otevírá dveře do Evropy," pronesl na portálu sport.cz třiašedesátiletý odborník, který v domácím poháru figuroval hned dvakrát a to v letech 2003 a 2004.

A co tip na přesný středeční výsledek? Někdejší šéf OFI Kréta, Arky Gdyně, Slovanu Bratislava, Wackeru Tirol i Ahlenu bude přát hostům, jimž už rok velí Pavel Vrba...

"Jsem sparťan, věřím klukům z Letné. Vzpomínám si na poslední střety v Edenu, sparťané tam mohli v mnoha případech vyhrát. I když nedosáhli na tři body, bývaly to dobré zápasy. Ať vyhraje lepší, ale budu fandit Spartě. Věřím, že 2:1 vyhraje," zavěštil si na stránkách sport.cz čtyřnásobný mistr Československa, jenž tak učinil právě v barvách Sparty.

Sparta žádala disciplinárku o předčasnou milost pro Čvančaru. S Lafatou uspěla, s novou zimní akvizicí už nikoliv

Zdroj: sport.cz