Boleslavští Fila s Juráskem už klepou na brány Edenu. Kolik za ně Slavia zaplatila?

Boleslavští Fila s Juráskem už klepou na brány Edenu. Kolik za ně Slavia zaplatila?

Vedení Slavie se před sezónou rozhodlo výhradně kupovat fotbalisty do 23 let. Devatenáctiletý Fila a jedenadvacetiletý Jurásek jsou po Nigerijci Sorovi a Ukrajinci Talovjerovovi domácí reflexí této přestupové politiky.   

Třiapadesát milionů korun pošle podle webu iSport.cz Slavia do Mladé Boleslavi za duo perspektivních fotbalistů Daniel Fila a David Jurásek. Zatímco minulý týden se Jindřich Trpišovský vyjadřoval ve smyslu, že jednání mezi kluby jsou na mrtvém bodě, nyní je podle všeho již pomyslná ruka v rukávě a klubová vedení dolaďují poslední detaily transferu. Vedle devatenáctiletého hrotového útočníka Fily a jedenadvacetiletého levého obránce či záložníka Juráska by jeho součástí v opačném směru měl být i osmnáctiletý obránce slavistického béčka Kryštof Obadal, který zamířil opačným směrem.

O oba mladé fotbalisty z kádru Karla Jarolíma měla Slavia zájem delší dobu. Filu lovila již v letní pauze a nyní podle všeho doufá, že velmi rychle rozšíří možnosti Trpišovského a spol. po ofenzivně bezzubém otvíráku jara proti Karviné. “Oproti Denisu Alijagičovi, kterého jsme poslali na hostování do Liberce, má výhodu v tom, že už má s ligou zkušenosti," citoval Jaroslava Tvrdíka web Sport.cz. Jurásek by zase měl rozšířit varianty pro levou stranu hřiště, kde Slavii při zdravotních problémech Jana Bořila chybí ortodoxní krajní beci a trenéři zde přeškolili Oscara a Plavšiče.

Zimní přestupová bilance prvního týmu Slavie tak nyní čítá čtyři jména na straně příchodů (Talovjerov, Sor, Fila a Jurásek) a stejný počet odchodů, když k duu Stanciu, Kuchta a Ubongu Ekpaiovi, který byl vyměněn právě za Sora, dnes oficiálně přibyl i Patrik Hellebrand. Jeho definitivní upsání Dynamu České Budějovice oznámila Slavia též dnes s tím, že podle Budějovic se jedná o část kompenzací za Talovjerova. Hellebrand do Slavie přišel před dvěma lety ze Slovácka za sumu podle všeho přesahující 25 milionů korun, v sešívaném dresu se nicméně nikdy výrazněji neprosadil a dva roky “na soupisce” strávil po hostováních.

zdroj: iSport.cz